Strona główna / Lokalne / Jest nowy przebieg S3. GDDKiA rezygnuje z nasypu

Jest nowy przebieg S3. GDDKiA rezygnuje z nasypu

Ważna informacja dotycząca przebiegu drogi S3 przez Warszów. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowali nowy wariant przebiegu drogi S3 przez Warszów. Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu – będzie biegła droga na powierzchni.

– Pierwotna propozycja, czyli nasyp przebiegający przez Warszów, tuż obok budynków mieszkalnych, od początku była niedopuszczalna – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Nie zgadzałem się z takim rozwiązaniem, podobnie, jak sami mieszkańcy i radni prawobrzeża. Stąd też nasze wspólne protesty w tej sprawie do GDDKiA.

Obecny na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciel Zarządu Osiedla Warszów Dariusz Krzywda pozytywie wyraził się o nowym rozwiązaniu przebiegu S3. Przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Sławomir Nowicki zwrócił się do przedstawicieli GDDKiA o jak najszybsze zaprezentowanie nowego przebiegu drogi S3 mieszkańcom Warszowa.

– Naszym, czyli prezydenta, radnych oraz przedstawiciela zarządu osiedla zdaniem jest to dobre rozwiązanie – mówi przewodniczący komisji Sławomir Nowicki, ale podkreśla: – Muszą się oczywiście na ten temat wypowiedzieć również sami mieszkańcy Warszowa.

– Mieszkańcy Warszowa są najbardziej zainteresowani tą sprawą. Stąd też nie wyobrażam sobie, aby mieli nie poznać zaproponowanego dziś rozwiązania bezpośrednio od przedstawicieli GDDKiA. Poznać i oczywiście wyrazić swoją opinię – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Test i fot BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

2 komentarze

  1. BRAWO Dariusz Krzywda, brawo Dorota Turlejska, brawo Gabrysia Markowiak, brawo RADA OSIEDLA Warszów! Radni – uczcie się jak się działa. Zrobiliście dym po Szczecin to i są efekty. BRAWO!

  2. Brawo Prezydent ,brawo Nowicki,brawo “Bombel ” Krzywda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.