Strona główna / Lokalne / Jest nowy przebieg S3. GDDKiA rezygnuje z nasypu

Jest nowy przebieg S3. GDDKiA rezygnuje z nasypu

Ważna informacja dotycząca przebiegu drogi S3 przez Warszów. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowali nowy wariant przebiegu drogi S3 przez Warszów. Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu – będzie biegła droga na powierzchni.

– Pierwotna propozycja, czyli nasyp przebiegający przez Warszów, tuż obok budynków mieszkalnych, od początku była niedopuszczalna – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Nie zgadzałem się z takim rozwiązaniem, podobnie, jak sami mieszkańcy i radni prawobrzeża. Stąd też nasze wspólne protesty w tej sprawie do GDDKiA.

Obecny na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciel Zarządu Osiedla Warszów Dariusz Krzywda pozytywie wyraził się o nowym rozwiązaniu przebiegu S3. Przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Sławomir Nowicki zwrócił się do przedstawicieli GDDKiA o jak najszybsze zaprezentowanie nowego przebiegu drogi S3 mieszkańcom Warszowa.

– Naszym, czyli prezydenta, radnych oraz przedstawiciela zarządu osiedla zdaniem jest to dobre rozwiązanie – mówi przewodniczący komisji Sławomir Nowicki, ale podkreśla: – Muszą się oczywiście na ten temat wypowiedzieć również sami mieszkańcy Warszowa.

– Mieszkańcy Warszowa są najbardziej zainteresowani tą sprawą. Stąd też nie wyobrażam sobie, aby mieli nie poznać zaproponowanego dziś rozwiązania bezpośrednio od przedstawicieli GDDKiA. Poznać i oczywiście wyrazić swoją opinię – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Test i fot BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Basen przy ul. Żeromskiego nie zostanie zburzony. Przynajmniej na razie

Niedawno OSIR Wyspiarz przesłał do lokalnych mediów ofertę dzierżawy dotychczasowej pływalni przy ul. Żeromskiego. Mało …

2 komentarze

  1. BRAWO Dariusz Krzywda, brawo Dorota Turlejska, brawo Gabrysia Markowiak, brawo RADA OSIEDLA Warszów! Radni – uczcie się jak się działa. Zrobiliście dym po Szczecin to i są efekty. BRAWO!

  2. Brawo Prezydent ,brawo Nowicki,brawo “Bombel ” Krzywda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.