Strona główna / Lokalne / Polscy przedsiębiorcy spotkali się z niemieckimi

Polscy przedsiębiorcy spotkali się z niemieckimi

Foto: Lars Petersen

Około 50  osób uczestniczyło w polsko- niemieckim spotkaniu przedsiębiorców, które odbyło się  wczoraj w hotelu Trzy Wyspy. Spotkanie zorganizowane i koordynowane było przez Centrum Usługowo- Doradcze w Świnoujściu, przy współpracy z Północną Izbą Gospodarczą.

– To pierwsze spotkanie  miało na celu zapoznanie uczestników z planami rozwojowymi Świnoujścia i Gminy Heringsdorf , które zaprezentowali  Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz  i Burmistrz Gminy Heringsdorf Lars  Petersen –  informuje Kierownik CUD Katarzyna Rówińska.

Duże wrażenie na przedsiębiorcach niemieckich zrobił rozmach realizowanych przez nasze Miasto inwestycji.  Spotkanie było również okazją do rozmów i dyskusji polskich oraz  niemieckich przedsiębiorców na temat dalszej transgranicznej współpracy. Z wypowiedzi uczestników wynikało, że istnieje duża potrzeba organizacji  cyklicznych spotkań , wymiany informacji i doświadczeń.

 – Przybliżenie sytuacji gospodarczej oraz samorządowej naszych niemieckich sąsiadów poszerza horyzonty i daje nowe spojrzenie także na działania naszego samorządu – mówili świnoujscy uczestnicy spotkania.

– Ta pierwsza wymiana doświadczeń miała być i stała się  impulsem do nawiązania szerszej współpracy i spotkań branżowych– dodaje Katarzyna Rówińska – Nasze Centrum  podejmuje się  roli koordynatora przy ich organizacji. 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.