Strona główna / Lokalne / Wydarzenia. Miłość prowadziła ich przez życie

Wydarzenia. Miłość prowadziła ich przez życie

– Jesteście Państwo wzorem dla młodych pokoleń. Połączyła Was prawdziwa miłość. I to on prowadziła Was przez różne koleje życia. To ona sprawiła, że dziś razem z Waszymi najbliższymi świętujemy Wasze piękne jubileusze pożycia małżeńskiego – tak mówił dziś prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do Par Małżeńskich, obchodzących jubileusze 50 – i więcej lat wspólnego pożycia. Parę z największym, bo 65- letnim stażem – z uwagi na stan  zdrowia Jubilatki –  Prezydent odwiedził w domu.

A oto Szanowni Jubilaci:

Państwo Zenona i Józef Argalscy. Związek małżeński zawarli 15 kwietnia 1968 r. w Wąbrzeźnie. Pan Józef karierę zawodową związał z mundurem, kilka miesięcy po zawarciu związku małżeńskiego rozpoczął zawodową służbę wojskową w Wojskach Ochrony Pogranicza w Świnoujściu. Na emeryturę przeszedł po 35 latach służby. Pani Zenona przez 15 lat pracowała w Spółdzielni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Cepelianka”, a przez kolejnych 25 lat jako pracownik cywilny Wojsk Ochrony Pogranicza. Państwo Argalscy zostali odznaczeni przez Przewodniczącego Rady Państwa Brązowym Krzyżem Zasługi.  Pani Zenona i Pan Józef mają dwójkę dzieci, trzech wnuków oraz jedną prawnuczkę.

Państwo Alicja i Antoni Bludnik związek małżeński zawarli 13 lipca 1968 r. w Świnoujściu. Pan Antoni od 1961 r. aż do emerytury był zatrudniony w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pan Bludnik został uhonorowany odznaczeniami resortowymi i państwowymi. Pani Alicja oddała się rodzinie i wychowaniu dziecka, dbając o ciepło domowego ogniska. Oboje Jubilaci interesują się literaturą, filmami. Pan Antoni dodatkowo naukami ścisłymi, a Pani Alicja rękodziełem użytkowym.

Państwo Krystyna i Włodzimierz Brzysko związek małżeński zawarli 3 lutego 1968 r. w Świnoujściu. Oboje karierę zawodową związali z Przedsiębiorstwem Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Krystyna pracowała w „Odrze” w latach 1964-2002, natomiast Pan Włodzimierz w latach 1962-1993, następnie do 2007 r. zatrudniony był w Żegludze Świnoujskiej. Pasją Pani Brzysko jest ogrodnictwo, a hobby Pan Brzysko wędkarstwo. Mają dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.

Państwo Janina i Michał Cieniewicz związek małżeński zawarli 11 lutego 1967 r. w Świnoujściu. Pan Michał przez 35 lat był zatrudniony w przedsiębiorstwie, które obecnie nosi nazwę ENERGOPOL. Pani Janina pracowała w gastronomii, w PSS „Społem”, piekarni oraz masarni. W sumie przepracowała tam 32 lata. Państwo Cieniewicz mają dwie córki, troje wnucząt i dwóch prawnuków. Zainteresowania Pana Michała i Pani Janiny to wędkarstwo i jazda rowerami.

Państwo Bogumiła i Zygmunt Klej związek małżeński zawarli 2 września 1967 r. w Kołczewie. W latach 1960-1965 Pan Zygmunt pracował w Kopalni Dębińsko i Jastrzębie Moszczenica. Następnie karierę zawodową związał z wojskiem, pracując w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i Straży Granicznej. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami resortowymi oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.  Pani Bogumiła przez długie lata pracowała w gastronomii i przy obsłudze gości hotelowych. Pasją Państwa Klej jest ogrodnictwo, ich ogródek działkowy został trzykrotnie odznaczony. Mają dwoje dzieci, troje wnucząt i czworo prawnucząt.

Państwo Teresa i Antoni Lipińscy związek małżeński zawarli 13 stycznia 1968 r. w Świnoujściu. Pan Antoni od zawsze związany był z harcerstwem i z nim związał swoją karierę zawodową. Początkowo pracował jako instruktor Komendy Hufca ZHP w Jędrzejowie. Po przyjeździe do Świnoujścia był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 4, pełnił również funkcję Komendanta Hufca ZHP w Świnoujściu. Był także wizytatorem, metodykiem, kierownikiem Miejskiej Pracowni Dydaktycznej Wychowania Technicznego w Świnoujściu. Do przejścia na emeryturę pracował jako nauczyciel techniki i szczepowy ZHP w Szkole Podstawowej nr 1. Pan Antoni został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi dla ZHP i wieloma innymi państwowymi odznaczeniami. Pani Teresa swoją pracę zawodową związała z nauczaniem początkowym. Najpierw w Szkole Podstawowej nr 3, następnie Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu, gdzie pracowała do czasu przejścia na emeryturę. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, otrzymała również Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania. Pasją Pana Antoniego jest filatelistyka i kolekcjonowanie pamiątek związanych z harcerstwem, prowadzi Izbę Pamiątek Harcerskich i harcówkę w Liceum im. Mieszka I w Świnoujściu. Pani Teresa w dalszym ciągu pasjonuje się pracą z dziećmi i harcerstwem. Jest czynnym członkiem Harcerskiego Kręgu Seniorów „Kotwica” w Świnoujściu. Mają dwoje dzieci i troje wnucząt.

Państwo Marianna i Józef Macyszyn związek małżeński zawarli 24 sierpnia 1968 r. w Kaliszu Pomorskim. Pan Józef pracował w Nadleśnictwie Wygon, następnie w Nadleśnictwie Międzyzdroje jak Leśniczy Leśnictwa Lubiewo. Pani Marianna rozpoczęła pracę zawodową w przedszkolu w miejscowości Breń, a następnie do 2001 r. pracowała w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Przytorze jako  dyrektor. Państwo Macyszyn są bardzo aktywni społecznie. Pani Marianna jest założycielką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 1 w Przytorze, którego najpierw była przewodniczącą, a teraz jest aktywnym członkiem. Jest również założycielką zespołu śpiewaczego „Malwy”, a także członkiniom Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet. Pan Józef jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytorze, członkiem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, akompaniatorem zespołu śpiewaczego „Malwy”, a także myśliwym Koła Łowieckiego „Dzik”. Państwo Macyszyn zostali uhonorowani wieloma odznaczeniami. Pan Józef otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, odznakę za wysługę „20 lat” związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Brązową Odznakę Honorową za zasługi w pracy społecznej Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Pani Marianna otrzymała Złoty Krzyż zasługi za pracę pedagogiczną, Złotą Odznakę Honorową za szczególne zasługi dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Godność Honorowego Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 1 w Przytorze, nadawaną przez Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie. Państwo Macyszyn mają trójkę dzieci, sześcioro wnucząt i jedną prawnuczkę.

Państwo Teresa i Zdzisław Pacan związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1967 r. w Ziębicach. Pan Zdzisław ma 47 letni staż pracy  zawodowej. Jego ostatnim miejscem pracy przed emeryturą była Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, członek Komisji Rewizyjnej przy NSZZ „Solidarność”. Pani Teresa swoją pracę zawodową związała z pedagogiką, przepracowując 32 lata na stanowisku bibliotekarza szkolnego, za co została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Przewodnicząca Koła NSZZ „Solidarność” w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. Państwo Pacan mają troje dzieci oraz troje wnucząt.

Państwo Waleria i Michał Sielatyccy związek małżeński zawarli 12 kwietnia 1968 r. w Stepnicy. Pan Michał podczas swojej pracy zawodowej był zatrudniony w Baltonie i PSS Społem, pracował również w Zarządzie Portu. Pani Waleria pracowała jako nauczyciel w szkołach podstawowych w Stepnicy, Kliniskach, Rzystanowie i Świnoujściu. Zatrudniona była również w domu wczasowym, a także w księgowości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Pan Sielatycki został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi, a Pani Sielatycka otrzymała Dyplom uznania Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Zainteresowania Pana Michała to sport, rozwiązywanie krzyżówek i mechanika. Pani Waleria interesuje się filmem i bieżącymi wydarzeniami. Państwo Sielatyccy mają dwoje dzieci, czworo wnucząt i jednego prawnuka.

Państwo Ludmiła i Adam Witt związek małżeński zawarli 14 października 1967 r. w Trzebiatowie. Pan Adam po skończeniu szkoły morskiej w Szczecinie swoją pracę zawodową związał z mundurem, służąc na okrętach ratowniczych Marynarki Wojennej, następnie na Dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających. Po przejściu na emeryturę podjął pracę w Zarządzie Morskim w Świnoujściu. Pani Ludmiła po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej pracowała w szpitalu w Nowym Czarnowie, a potem kolejno w Przychodni Medycznej w Świnoujściu i świnoujskim Sanatorium Związków Spółdzielni Inwalidów.  Państwo Witt z dumą i radością przekazują swoje doświadczenie dzieciom oraz wnukom.

Państwo Teodozja i Janusz Przybylscy związek małżeński zawarli 22 grudnia 1952 r. w Gnieźnie. W ubiegłym roku świętowali 65. rocznicę ślubu – Żelazne Gody. Państwo Przybylscy do Świnoujścia przyjechali w latach 70-tych ubiegłego wieku. Pan Janusz zatrudniony był w Morskiej Stoczni Remontowej, pracował też w przedsiębiorstwie budowlanym, wodociągach oraz przedsiębiorstwie gazowniczym.
Pani Teodozja zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Państwo Przybylscy mają dwóch synów.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.