Strona główna / Lokalne / Z dziećmi na wesoło, z dorosłymi poważnie

Z dziećmi na wesoło, z dorosłymi poważnie

Nietypowym mini koncertem muzyki wygranej  na plastikowych kubkach w wykonaniu dziewcząt z naszego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego rozpoczęła się II edycja Eko – Spartakiady „Moja wyspa” dla dzieci z przedszkoli specjalnych i integracyjnych.  Świnoujście reprezentowały maluchy z przedszkoli „Bajka”, „Tęcza”, „Jeżyk” oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. W zawodach wzięły również udział drużyny z Zirchow (Niemcy) oraz Kamienia Pomorskiego. Mimo, że były to zawody, to dla uczestników  ważniejsza od zajętego miejsca była przede wszystkim dobra zabawa, której na tej spartakiadzie nie brakowało. Było wesoło, kolorowo, były brawa.

Kolejna edycja Eko- Spartakiady była również okazją do spotkania Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza oraz Zastępcy Prezydenta Pawła Sujki z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń oraz integracyjnych placówek oświatowych sprawujących opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami.

– Korzystając z okazji  chcielibyśmy bardzo podziękować zarówno Miastu, jak i Hotelowi Radisson Blu za wspaniałą inicjatywę, jaką jest dla nas możliwość bezpłatnego korzystania przez naszych podopiecznych z atrakcji Aquaparku. Uśmiechy na ich twarzach, zadowolone buzie są najlepszym dowodem, jak ważne są dla nich wyjścia na baseny. To także doskonała okazja do integracji naszego środowiska. Dziękujemy szczególnie ratownikom, którzy wykazują ogromne zrozumienie , okazując nam  wielką życzliwość i  pomoc. Tym bardziej to dla nas ważne, że niestety, ale jeszcze nie wszędzie jesteśmy mile widziani. A  ratownicy z Aquaparku są naprawdę wspaniali – podkreślali przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz integracyjnych placówek oświatowych opiekujących się osobami z niepełnosprawnością.

Spotkanie w urzędzie miasta było również okazją do poruszenia wielu spraw, które dotyczą osób z niepełnosprawnościami.

– Dzięki dobrej współpracy pomiędzy nami dobrze wiemy, jakie są wasze potrzeby  – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Modernizujemy szkoły i przedszkola z oddziałami integracyjnymi, budujemy przy nich place zabaw, boiska. Ruszyła już budowa nowego przedszkola z oddziałami integracyjnymi przy ulicy Bydgoskiej. Zrozumiałe, że macie i inne potrzeby. Wspólnie będziemy je rozwiązywać.

Tylko w ostatnich miesiącach Miasto kupiło i przekazało Kołu Terenowemu Polskiego Związku Niewidomych sprzęt dla osób słabowidzących: powiększalnik elektroniczny i lupę elektroniczną. Dofinansowanie w  kwocie  90 tysięcy złotych na zakup samochodów, które przewożą ich podopiecznych otrzyma Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  powstaną   plac zabaw i ćwiczeń ruchowych dla dzieci w wieku 3-7 lat, plac zabaw i ćwiczeń ruchowych dla dzieci w wieku 7-10 lat, ścieżka zdrowia dla dzieci w wieku 10-15 lat, z tak zwanymi nawierzchniami bezpiecznymi,  urządzenia  zabawowe i sprawnościowe dostosowane dla dzieci z dysfunkcjami  oraz boisko sportowe.

Za bardzo ważne uznali uczestnicy spotkania budowę Zakładu Opieki Długoterminowej

– Mogę was już oficjalnie poinformować, że na początku maja podpiszemy umowę z wykonawcą tej inwestycji – odpowiedział Janusz Żmurkiewicz.

W trakcie spotkania podkreślano bardzo dobrą współpracę organizacji i stowarzyszeń  z Miastem,  w tym z wydziałem zdrowia i opieki społecznej.

– Dlatego przykrym jest fakt, że na jednym z portali społecznościowych ukazał się artykuł dotyczący rzekomo złej współpracy naszego koła chociażby z panem prezydentem – nie ukrywali rozgoryczenia członkowie Zarządu Koła Trenowego Polskiego Związku Niewidomych w Świnoujściu.  – Co dziwne, napisała go osoba, która nie jest członkiem naszego związku. Czemu to miało służyć? Kompletnie nie wiemy. Jest nam bardzo  przykro, że ktoś wypisuje takie rzeczy. My zawsze podkreślaliśmy, że na pana prezydenta można liczyć.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Jeden komentarz

  1. Szkoda, ze takie informacje o spotkaniach nie pokazywały się przez ostatnie lata tylko teraz jak wybory za pasem i nagle pan prezydent zaczyna dostrzegać niepełnosprawnych. A co robił dla nich wcześniej przez 16 lat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.