Strona główna / Kultura / Koncert NIE-poważny gości na scenach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury

Koncert NIE-poważny gości na scenach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury

W tym roku dzieci i młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu przedstawiły w ramach koncertu NIE-poważnego opowieść muzyczną pt. „Kraina Spod Piątego Palca”, a tym samym pokazały, co też tak naprawdę im w sercu gra.

Kinga Antończyk, Oliwia Bajdowicz oraz Natalia Stefanowicz – uczennice PSM, pianistki i autorki scenariusza, opowiedziały bajkę o krainie, w której rządzi niepodzielnie muzyka poważna. Historia, z obowiązkowym udziałem Ich Wysoko Dźwięczności, czyli pary królewskiej oraz ich córki, która kształcić się powinna pod kierunkiem jak najlepszego nauczyciela muzyki. To historia z jeszcze bardziej obowiązkowym udziałem Rycerza – bohatera wyruszającego w pełną niebezpieczeństw podróż po przeróżnych krainach muzycznych w celu znalezienia tegoż nauczyciela. Bajka, w której młodzi ludzie, poruszając się po repertuarze muzycznym od Jana Sebastiana Bacha, poprzez kompozycje Fryderyka Chopina, Andrew Lloyda Webera aż po piosenkę „New York, New York” i macarenę tańczoną w rytm cancana zadali sobie pytanie, do czego może doprowadzić próba uszczęśliwiania innych osób na siłę.

„Kraina Spod Piątego Palca” stała się na moment rzeczywistością, gdy za sprawą uczniów z PSM zabrzmiała opowieść – opowiedziana, zagrana i zatańczona. Gdy muzyka poważna przeplotła się z innymi gatunkami muzyki, a trzydzieścioro wykonawców pod opieką Pani Anny Kask dało pełen wrażeń występ zakończony gorącymi brawami zgromadzonej na koncercie publiczności.

tekst. Anna Kask

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.