Strona główna / Kultura / Koncert NIE-poważny gości na scenach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury

Koncert NIE-poważny gości na scenach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury

W tym roku dzieci i młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu przedstawiły w ramach koncertu NIE-poważnego opowieść muzyczną pt. “Kraina Spod Piątego Palca”, a tym samym pokazały, co też tak naprawdę im w sercu gra.

Kinga Antończyk, Oliwia Bajdowicz oraz Natalia Stefanowicz – uczennice PSM, pianistki i autorki scenariusza, opowiedziały bajkę o krainie, w której rządzi niepodzielnie muzyka poważna. Historia, z obowiązkowym udziałem Ich Wysoko Dźwięczności, czyli pary królewskiej oraz ich córki, która kształcić się powinna pod kierunkiem jak najlepszego nauczyciela muzyki. To historia z jeszcze bardziej obowiązkowym udziałem Rycerza – bohatera wyruszającego w pełną niebezpieczeństw podróż po przeróżnych krainach muzycznych w celu znalezienia tegoż nauczyciela. Bajka, w której młodzi ludzie, poruszając się po repertuarze muzycznym od Jana Sebastiana Bacha, poprzez kompozycje Fryderyka Chopina, Andrew Lloyda Webera aż po piosenkę “New York, New York” i macarenę tańczoną w rytm cancana zadali sobie pytanie, do czego może doprowadzić próba uszczęśliwiania innych osób na siłę.

“Kraina Spod Piątego Palca” stała się na moment rzeczywistością, gdy za sprawą uczniów z PSM zabrzmiała opowieść – opowiedziana, zagrana i zatańczona. Gdy muzyka poważna przeplotła się z innymi gatunkami muzyki, a trzydzieścioro wykonawców pod opieką Pani Anny Kask dało pełen wrażeń występ zakończony gorącymi brawami zgromadzonej na koncercie publiczności.

tekst. Anna Kask

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.