sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / IX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny

IX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny

23 kwietnia w auli szkoły odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny pod nazwą „Gęś, gruszka i pietruszka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z CEZiT, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie.

 I miejsce zdobyła Angelika Kapałka – wędzona pierś z gęsi z sałatką z kulawej kózki i sprytnej gruszki w towarzystwie karmelizowanej pietruszki na nieznanych wodach grejpfrutowo- pomarańczowych z ikrą porzeczkową – CEZiT.

II miejsce zdobyła Klaudia Botwina – pierś gęsi podana na puree z gruszki i pietruszki z szalotką, opalanymi ziemniakami, sałatka ze szparaga i gruszki, z sosem pieczeniowym z gęsich skrzydełek – ZSP w Nowogardzie.

III miejsce zdobyła Anna Szymańska – soczysta pierś z gęsi w sadzie z karmelizowanych gruszek z puree z pietruszki

W ramach konkursu odbyły się  dwa pokazy kulinarne połączone z degustacją. Tajniki kuchni włoskiej przybliżył Pan Hamza Chateur z hotelu Cesarskie Ogrody, natomiast owoce morza przygotowała Pani Olena Pyshniak z hotelu Hampton by Hilton.

Widownię konkursu stanowili również zaproszeni uczniowie ze szkół gimnazjalnych. Potrawy wykonane przez uczestników szkolnego konkursu gastronomicznego promowały Technikum Zawodowe nr 1 podczas Dni Otwartych dla Gimnazjalistów.

Składamy podziękowania sponsorom konkursu – firmie Unity Line, hotelom: Amber Baltic, Cesarskie Ogrody, Hampton by Hilton, Trzy Wyspy, Interferie Medical SPA a także Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Wsi Polskiej.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.