Strona główna / Lokalne / Ponad 100 osób skorzystało z dnia otwartego w Ghetto Workout Świnoujście

Ponad 100 osób skorzystało z dnia otwartego w Ghetto Workout Świnoujście

Jak ćwiczyć z własnym ciężarem ciała? Ten kto zrobił najwięcej pompek, mógł wygrać karnet wstępu na salę do ćwiczeń kalisteniki przy ulicy Kościuszki.

Można było sprawdzić czym jest kalistenika. Sala treningowa przy ul. Kościuszki 9 przez jeden dzień była otwarta za darmo dla wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił na drabinkach, poręczach i drążkach.

Chętni mogli wykonywać pompki, przysiady, brzuszki, podciągać na drążku i dostać rady treningowe.

W sobotę w sali treningowej Ghetto Workout Świnoujście odbyły się  treningi dla wszystkich, chcących spróbować tej bardzo starej, ale sprawdzonej techniki wysiłku fizycznego.

– Do południa przyszło sporo biegaczy, po południu było więcej młodzieży. Wszyscy nastawieni na poprawę swojej kondycji oraz wyglądu swojego ciała. W sobotę można było całkowicie za darmo poćwiczyć, napić się kawy, skorzystać z porad fizjoterapeuty – mówi trener Dawid Szubryt. – Co jakiś czas organizujemy tzw. dni otwarte, aby osoby, które jeszcze u nas  nie były, mogły przekonać się do tego miejsca. Warto – zachęca. Przy okazji zakupić karnety wstępu w promocyjnych cenach.

W sobotę, salę do ćwiczeń odwiedził także fizjoterapeuta Patryk Kapa. Można było skorzystać z jego wiedzy i uzyskać porady.

Kalistenika była szeroko stosowana przez starożytnych Greków i Rzymian, a jednym z pierwszych świadectw dotyczących kalisteniki jest relacja Herodota, który podaje, że była ona stosowana przez Spartan podczas treningu przed nadchodzącą bitwą pod Termopilami.

Zobacz również

Nowa wieża widokowa w Karsiborze

Baza atrakcji turystycznych Nadleśnictwa Międzyzdroje wzbogaciła się właśnie o nową wieże widokową w Leśnictwie Karsibór. …

Jeden komentarz

  1. Super, że Street Workout rozwija się w takim tempie i że grupa Ghetto Workout Świnoujście promuje ten sport i umożliwia darmowe treningi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.