Strona główna / Lokalne / Obchody Święta Komendy Portu Wojennego Świnoujście

Obchody Święta Komendy Portu Wojennego Świnoujście

27 kwietnia obchodzono 53. rocznicę utworzenia KPW Świnoujście.

Z okazji 53. rocznicy powstania Komendy Portu Wojennego Świnoujście, żołnierze i pracownicy wojska mieli możliwość uczestniczyć w Mszy Świętej w intencji Marynarki Wojennej w Kościele Garnizonowym, natomiast na terenie Portu Wojennego zorganizowano uroczystą zbiórkę. W uroczystości udział wzięli zaproszeni dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Świnoujście z dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem na czele, przedstawiciele samorządu oraz instytucji miasta Świnoujście, byli komendanci Portu Wojennego a także matka Chrzestna Sztandaru Komendy Portu Wojennego Świnoujście, Ewa Latos.
Podczas zbiórki odczytany został rozkaz okolicznościowy. Ten dzień był wyjątkowy dla dwóch podoficerów, którzy zostali wyróżnieni tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz RP” III-go stopnia. W uznaniu za wzorowe wypełnianie obowiązków, żołnierzom i pracownikom wojska przyznano wyróżnienia.
Na zakończenie uroczystości Komendant kmdr Marek Bartkowski nadał Odznaki Pamiątkowe KPW Świnoujście oraz pożegnał oficera, odchodzącą na kolejne stanowisko służbowe w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.
Zbiórkę zakończono odegraniem pieśni „Hymn do Bałtyku” i defiladą pododdziałów. Uroczystość, zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym, odbyła się w obecności Sztandaru i Kompanii Honorowej. Kompanię wystawił Zespół Transportu i Przeładunków KPW.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.