Strona główna / Lokalne / Motocykliści rozjeżdżają lasy i płoszą zwierzęta

Motocykliści rozjeżdżają lasy i płoszą zwierzęta

Miłośnicy jazdy crossowymi motocyklami poczuli wiosnę i przenieśli się do lasów. Strażnicy leśni walczą z osobami wjeżdżającymi motorami czy quadami do lasu.

Użytkownicy jednośladów powodują sporo szkód. Nie tylko niszczą roślinność i płoszą dzikie zwierzęta, ale stwarzają zagrożenie pożarowe. Za jadę motocyklem po lesie można zostać ukaranym mandatem do 1 tys. złotych.

W Świnoujściu, motocyklistów można spotkać najczęściej w lesie przy ulicy Karsiborskiej. Jeden z mieszkańców, w niedzielę był świadkiem, gdy motocyklista z lasu urządził sobie tor crossowy.

Na drogach leśnych nie muszą być ustawione szlabany i znaki zakazujące poruszania się po nich, gdyż zakaz ten wynika wprost z zapisów ustawy o lasach. Obowiązuje on cały rok, nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego.

Zobacz również

Okradali pasażerów pociągów dalekobieżnych relacji Świnoujście – Przemyśl

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie gangu, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach dalekobieżnych. …

7 komentarzy

  1. Legalnie czy nie?
    Ważna definicja: lasem w rozumieniu ustawy jest każdy zwarty grunt pokryty roślinnością leśną o powierzchni minimum 0,10 hektara (czyli 1000 m2). Nie jest przy tym ważne, czy grunt stanowi własność państwa, czy też jest prywatny. Pomijając sytuacje szczególne, związane z przyznanymi zezwoleniami i wyjątkami (wykorzystanie pojazdów dla gospodarki leśnej, dojazd właścicieli do swoich posesji itp.), używanie pojazdów silnikowych w lesie jest w Polsce zakazane. I kropka. Ponieważ mowa o pojeździe silnikowym, nie ma znaczenia, czy w grę wchodzi samochód, quad, motocykl o dowolnej pojemności czy motorower. Zakaz wjazdu nakłada art. 29 paragraf 1 ustawy z 28 września 1991 r. o lasach.

  2. I tak właśnie skutecznie pracują na swoją negatywną opinię a potem się dziwią ze źle się o nich mówi.Następnym razem czytelniku sfilmować tak aby było widać tablice i telefon pod112 Dla takich egzemplarzy nie ma litości tylko kara finansowa trafia do główki.

  3. przesada… NIKOMU to nie szkodzi, a wrecz przeciwnie

  4. A gdzie mają jeździć po cmentarzu?

  5. I co lżej Ci czytelniku.? Taki z Ciebie obrońca przyrody? A du…pę wycierasz szkłem czy papierem?

  6. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Bez przesady…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.