Strona główna / Lokalne / Kolejna grupa żołnierzy rezerwy przeszkolona!

Kolejna grupa żołnierzy rezerwy przeszkolona!

W dniach 16-20 kwietnia w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkoliła się kolejna grupa żołnierzy rezerwy.

Po uroczystym przywitaniu żołnierzy rezerwy przez Komendanta kmdr Marka Bartkowskiego, rozpoczęła się część szkolenia zogniskowana na utrwaleniu wiedzy ogólnowojskowej oraz doskonaleniu praktycznych umiejętności w zakresie szkolenia strzeleckiego.
19 kwietnia zgodnie z ceremoniałem wojskowym przysięgę wojskową złożyli żołnierze rezerwy, zobligowani do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku o przysiędze wojskowej.
W czasie przeznaczonym na szkolenie na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żołnierze rezerwy uczestniczyli w rejsie szkoleniowym na Zatoce Pomorskiej. W czasie wolnym od zajęć służbowych żołnierze rezerwy zapoznali się z eksponatami Sali Tradycji 8. FOW, zwiedzili najważniejsze obiekty związane z historią garnizonu oraz uczestniczyli w zwiedzaniu ORP Xawery Czernicki, gdzie zapoznali się z warunkami służby na okręcie.
Krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Zastępca Komendanta – Szef Sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne i albumy pamiątkowe.

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.