Strona główna / Lokalne / Nie ma czasu na nudę! Garść majówkowych propozycji

Nie ma czasu na nudę! Garść majówkowych propozycji

Z planowaniem czasu w słoneczny dzień nie ma problemu. Bierzemy w rękę przewodnik turystyczny i idziemy w trasę, albo jeśli lubimy wypoczynek na plaży, leżymy cały dzień plackiem na rozgrzanym piasku. To nieprawda, że gdy jest deszczowo pozostaje nam siedzenie w hotelowym pokoju. Wiadomo, pogoda czasem płata figle, ale to nie powód do rozpaczy. Są w Świnoujściu miejsca idealne na kilkugodzinne wypady rodzinne, gdzie pogoda nie ma znaczenia. Tu nie ma czasu na nudę!

SAMOCHODOWA WYCIECZKA 

Jeśli dysponujemy własnym samochodem, można zrobić tzw. objazdówkę po Świnoujściu i okolicach. Polecamy wycieczkę po fortyfikacjach, na latarnię morską i do pobliskich miejscowości niemieckich: Ahlbecku, Heringsdorfu, Bansinu.

TERMY i AQUAPARK

Wyjazd na baseny termalne Ostsee Therme do pobliskiego Ahlbecku to świetna opcja spędzenia wolnego czasu w deszczowy dzień nad Bałtykiem. Można także korzystać z aquaparku w hotelu Radisson Blu Resort przy ul. Uzdrowiskowej w Świnoujściu. Na basen sportowy zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Żeromskiego 62). Miłośnicy tenisa mogą skorzystać z krytego kortu przy ul. Matejki 22.

KINO, GALERIE i MUZEA

Zwiedzanie muzeów i galerii to sprawdzony sposób na spędzenie czasu w deszczowy dzień. W Świnoujściu są dwie galerie sztuki: Galeria Art. (ul. Wojska Polskiego 1/1) oraz Miejsce Sztuki 44 (ul. Armii Krajowej 13). Można również sprawdzić repertuar kina Cinema 3D w Galerii Handlowej Corso (ul. Dąbrowskiego 5). Są tu także dwa muzea: Muzeum Rybołówstwa Morskiego (Plac Rybaka 1) a także Muzeum Obrony Wybrzeża położone w Forcie Gerharda (obok latarni morskiej). Warto również odwiedzić Podziemne Miasto położone w prawobrzeżnej dzielnicy przy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór.

 

 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.