Strona główna / Kultura / Nowa wystawa w ms44. Przestrzeń grafiki

Nowa wystawa w ms44. Przestrzeń grafiki

Klasyczna grafika, pełna warsztatowej biegłości rzadko bywa używana jako element rzeźby, fragment współczesnej instalacji czy element w artystycznym obiekcie. Agnieszka Jankiewicz, artystka i pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie a świnoujścianka z pochodzenia, w swoich pracach rozpisuje grafikę w przestrzeni. W tym przypadku w przestrzeni galerii sztuki współczesnej.

Umiejętnie zamienia, dwa wymiary graficznej płaszczyzny w wielościenne bryły i antropomorficzne formy. Sztuka Agnieszki Jankiewicz to opowieść o współczesnym człowieku, uczuciach i dramacie. To wszystko można odnaleźć na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44.

Od soboty można zobaczyć, ostatnie cykle graficzne artystki, czyli linorytowe odbitki opisane na wielościennych bryłach i formach. Całość prezentowanego  projektu artystycznego, nosi nazwę Mare Nigrum i symbolizuje przestrzeń ludzkiej i kulturowej „niepamięci” w której pogrążamy się coraz głębiej, porzucając własną indywidualność na rzecz masowej bezmyślnej kultury dzisiejszego świata.

Na wystawie znajdziemy również te prace artystki, które były podstawą do świeżo uzyskanego doktoratu w kategorii sztuk pięknych. Agnieszka Jankiewicz pochodzi ze Świnoujścia i z naszym miastem wiąże swoją przyszłość, pracując jednocześnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Warto więc skonfrontować się z jej sztuką i podyskutować  o niej w przestrzeni opisanej właśnie poprzez grafikę.

Zobacz również

RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem

RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.