Strona główna / Lokalne / Opóźnienia pociągów jadących do Świnoujścia

Opóźnienia pociągów jadących do Świnoujścia

Na stacji Wronki trwa akcja usuwania skutków wykolejenia 12 wagonów z węglem. W związku z zablokowaniem toru, opóźnienia mają pociągi jadące w kierunku Szczecina i Świnoujścia.

Prace będą kontynuowane przez cały dzień. Celem jest zapewnienie przejezdności pociągów przez stację. Obecnie przy pomocy specjalistycznego sprzętu – siłowników, podnoszony jest stopniowo wykolejony tabor. Są 4 pociągi techniczne oraz dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Przyjadą w południe dwa dźwigi drogowe do podnoszenia wagonów. Już usuwany jest ładunek, by odciążyć węglarki.

W nocy odprowadzono lokomotywę i stojące 7 wagonów z czoła pociągu. Odholowano także 10 wagonów stojących za wykolejonym taborem. Teren jest zabezpieczony przez patrole Straży Ochrony Kolei.

Przewozy Regionalne zorganizowały komunikację zastępczą na odcinku Wronki – Miały. Czas przejazdu jest dłuższy o około 45 min. PKP IC organizuje komunikację zastępczą na odcinku Szamotuły – Krzyż lub pociągi jadą zmienioną trasą przez Rzepin – Kostrzyn. Czas przejazdu jest dłuższy o około 120 min. Przewoźnicy wzajemnie honorują bilety na trasie Poznań – Szczecin.

Zobacz również

Meteorolog IMGW: Święta raczej po wodzie

Świąteczny tydzień zapowiada się z dodatnimi temperaturami i raczej bez śniegu, a za to z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.