Strona główna / Lokalne / Straż Miejska. Wysokie mandaty za podwójne wykroczenia

Straż Miejska. Wysokie mandaty za podwójne wykroczenia

W krótkim czasie dwóch niemieckich kierowców otrzymało mandaty po 1000 złotych każdy. Jeden na dobrą godzinę zastawił wjazd, drugi jechał deptakiem mimo obowiązującego tam zakazu ruchu. Ale to nie wszystko.

Pierwszy z ukaranych na ulicy Żeromskiego zaparkował swoje auto w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz ruchu. Jednocześnie zablokował wjazd pojazdom, które miały uprawnienia do wjazdu. Gdy kierowca auta nie wracał przez dłuższy czas, miejscy strażnicy – nie mając wyboru – by udrożnić przejazd autom uprzywilejowanym zdecydowali się na wezwanie lawety, którą pojazd miał być odholowany.

– W tym samym czasie, gdy dzwoniliśmy po lawetę, nadszedł kierowca – opowiadają strażnicy.

Za podwójne wykroczenie został ukarany również podwójnym  mandatem w wysokości w sumie 1000 złotych.

Kolejny kierowca został zatrzymany przez strażników, gdy wbrew zakazowi przejeżdżał przed deptak na ulicy Słowackiego. Mało tego, okazało się, że obywatel Niemiec nie miał prawa jazdy. Podobnie, jak jego rodak, został ukarany podwójnym mandatem w wysokości 1000 złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

9 komentarzy

  1. Moi drodzy. Narzekacie na SM ale ja mam nieco inne zdanie o tej formacji. W moim mieście była. Też narzekałem. Aż prosiła się o zreformowanie. Zamiast reformy pani prezydent zlikwidowała SM. I się zaczęło. Stada pijaczków na ulicach zaczepiające przechodniów, awanturujące się. Parkowanie gdzie popadnie z zastawianiem w poprzek chodnika w centrum miasta przy ruchliwej ulicy włącznie (gdy piesi muszą po ulicy chodzić by auta ominąć). Odśnieżanie chodników jak kto ma chęć bo jak nie ma to idziesz po zaspach albo lodzie. Jak ktoś pali oponami w piecu i zasnuwa całe osiedla gryzącym dymem to co? To nic. Możesz zgłosić do urzędu miasta ale tylko w pewne dni i w pewnych godzinach, a jak oni przybędą po dłuższym czasie to już w piecu pali drewnem i jest to bezskuteczne zgłoszenie. Bałagan. Zadania SM miała przejąć policja, której miasto zwiększyło budżet z oszczędzonych po SM poeniędzy. Policji nie za bardzo jednak widać na ulicach eięc SM nie była taka całkiem zła. Była przydatna.

  2. Straż miejska jest formacją, która jest np w Czechach, Francji, USA itp. Ich zadania są takie same jak w Polsce.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Kiedyś straż miejska została powołana do pilnowania psich kup, żeby czasem ktoś im ich nie ukradł z przed nosa, a teraz bawią się w drogówkę i myślą, że są bardzo ważni i czują się jak Robocopy i Czaki Norisy w jednym, a tak naprawdę są leszczami, którym wydaje się, że są bardzo ważni i wszystko mogą.
    Kiedyś wyczytałem, że straż miejska została powołana, żeby deb. mieli pacę.

  4. Idiotyczny deptak na Słowackiego został zrobiony dla utrudnienia życia kierowcom i dla zarobku straży wiejskiej… 500 zł mandatu to chore.

  5. Nareszcie pracują jak należy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.