Strona główna / Lokalne / Policja szuka sprawcy alarmu bombowego w porcie

Policja szuka sprawcy alarmu bombowego w porcie

Informowaliśmy w piątek o alarmie bombowym na terenie Terminala Promowego. Służby otrzymały e-mail o niebezpiecznym ładunku na promie „Mazovia”. Pirotechnicy dokładnie przeszukali jednostkę, okazało się, że alarm był fałszywy. Sprawca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, bo do działań zaangażowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, straży granicznej i straży pożarnej.

Portal swinoujskie.info pierwszy poinformował, że na terenie Terminala Promowego w Świnoujściu policja prowadzi szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Jak się okazuje, późnym popołudniem służby otrzymały anonimowy e-mail o niebezpiecznym ładunku na promie “Mazovia”.  Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Sprawca może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Każda informacja o podłożonej bombie jest traktowana bardzo poważnie. Ewakuacja obiektów wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Dzięki rozwojowi techniki zazwyczaj udaje się zatrzymać sprawcę.

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.