Strona główna / Lokalne / Spotkanie mieszkańców z marszałkiem Senatu

Spotkanie mieszkańców z marszałkiem Senatu

W minioną sobotę, odbyło się spotkanie mieszkańców miasta z marszałkiem Senatu, panem Stanisławem Karczewskim. W spotkaniu uczestniczył również Główny Inspektor Sanitarny,  minister  Marek Posobkiewicz. Chętnych do rozmów mieszkańców nie zabrakło.

Dostojnego gościa przywitano bukietem biało-czerwonych róż  i gromkimi brawami. Ze strony mieszkańców padło wiele pytań, głównie dotyczących funkcjonowania państwa, ale pojawiły się też  te dotyczące Świnoujścia .

Pytano o odszkodowania wojenne, o wiek emerytalny w aspekcie likwidacji przywilejów  i emerytur pomostowych, o przywileje dla „dzieci wojny”, reformę sądownictwa, ustawę antyaborcyjną, szkolnictwo, warunki socjalne protestujących w sejmie rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi. Jedna z uczestniczek, będąca po udarze, zapytała o możliwość obniżenia ceny leku o nazwie xalerto, który jest bardzo drogi, a niezbędny dla tej grupy pacjentów. Pytano o postęp prac nad wyjaśnieniem afery Amber Gold. Pytano  o skargę nadzwyczajną, repolonizację mediów i wiele jeszcze innych spraw.

Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze.

– Dziękujemy Panu Marszałkowi, Panu Ministrowi i wszystkim przybyłym, za konstruktywną i pełną życzliwość i rozmowę o Polsce – mówi Agnieszka Stój.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

3 komentarze

  1. „W przyjemnej atmosferze”? To ja chyba byłem na innym spotkaniu.

  2. Jak piękna Polska rodzina, ojcowski wzór dla mieszkańców Świnoujścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.