Strona główna / Lokalne / Spotkanie mieszkańców z marszałkiem Senatu

Spotkanie mieszkańców z marszałkiem Senatu

W minioną sobotę, odbyło się spotkanie mieszkańców miasta z marszałkiem Senatu, panem Stanisławem Karczewskim. W spotkaniu uczestniczył również Główny Inspektor Sanitarny,  minister  Marek Posobkiewicz. Chętnych do rozmów mieszkańców nie zabrakło.

Dostojnego gościa przywitano bukietem biało-czerwonych róż  i gromkimi brawami. Ze strony mieszkańców padło wiele pytań, głównie dotyczących funkcjonowania państwa, ale pojawiły się też  te dotyczące Świnoujścia .

Pytano o odszkodowania wojenne, o wiek emerytalny w aspekcie likwidacji przywilejów  i emerytur pomostowych, o przywileje dla „dzieci wojny”, reformę sądownictwa, ustawę antyaborcyjną, szkolnictwo, warunki socjalne protestujących w sejmie rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi. Jedna z uczestniczek, będąca po udarze, zapytała o możliwość obniżenia ceny leku o nazwie xalerto, który jest bardzo drogi, a niezbędny dla tej grupy pacjentów. Pytano o postęp prac nad wyjaśnieniem afery Amber Gold. Pytano  o skargę nadzwyczajną, repolonizację mediów i wiele jeszcze innych spraw.

Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze.

– Dziękujemy Panu Marszałkowi, Panu Ministrowi i wszystkim przybyłym, za konstruktywną i pełną życzliwość i rozmowę o Polsce – mówi Agnieszka Stój.

Zobacz również

Prezydent podjął decyzję w sprawie opłat za żłobki i przedszkola

W związku z zaistniałą sytuacją, rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli automatycznie nie ponoszą opłat …

3 komentarze

  1. “W przyjemnej atmosferze”? To ja chyba byłem na innym spotkaniu.

  2. Jak piękna Polska rodzina, ojcowski wzór dla mieszkańców Świnoujścia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.