Strona główna / Lokalne / Festyn dla Michała. Zebrano blisko 30 tys. złotych

Festyn dla Michała. Zebrano blisko 30 tys. złotych

Informowaliśmy już o sobotnim festynie charytatywnym zorganizowanym na stadionie miejskim. Dzięki ofiarności świnoujścian udało się zebrać 29.776,26 złotych.

Każdy mógł spróbować ciasta domowej roboty, zjeść kiełbaskę z grilla, pomasować się, zjeść wojskową grochówkę, ostrzyc psa, a nawet zrobić sobie zdjęcie z Miss Województwa Zachodniopomorskiego. Wszystko w zamian za datek do puszki. Oprócz tego rozegrano mecz księża kontra lekarze. Wydarzenie sportowe dopingowali mieszkańcy miasta, którzy tłumnie zasiedli na trybunach, a także cheerleaderki złożone z pracowników świnoujskiego szpitala.

Emocjonujący mecz wygrała drużyna księży wynikiem 5:3. Po meczu zorganizowano pokaz sportów walki oraz przeprowadzono licytacje.

Organizatorzy po zakończonym festynie zajęli się przeliczaniem zebranych podczas festynu pieniędzy. Po raz kolejny okazuje się, że mieszkańcy naszego miasta, to ludzie o dużej wrażliwości i wielkich sercach.

Festyn zorganizowano dzięki Stowarzyszeniu Drużyna Aniołów, Szpitalowi Miejskiemu, Fundacji Hospicyjna “Przystań”, Agrofirmie z Witkowa, Uzdrowisku Świnoujście, OSiR „Wyspiarz”, 8 FOW, Caritas Świnoujście, wolontariuszom z Fundacji Motywacja i Działanie, Akademii Baltica, ULKWS „Pomorze”, Akademii Karate Kyokushin oraz ludziom dobrej woli.

Zobacz również

Wiemy do kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Barlickiego

Od kilku dni zamknięty jest przejazd kolejowo – drogowy ul. Barlickiego przy ul. Ludzi Morza. …

2 komentarze

  1. Wielkie brawa dla Cheerleaderek (Szpital), sędziów (UM), drużyn (księża i lekarze) oraz pozostałych organizatorów i występujących, którzy pokazali że potrafią się bawić i robić coś dla innych. I wielkie podziękowania dla sponsorów, darczyńców i uczestników, którzy “nie pożałowali grosza” na szczytny cel. Oby tak dalej.

  2. Super! Życzę dużo dużo zdrówka Panu Michałowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.