Strona główna / Lokalne / Dziki powróciły. Tym razem na Warszów

Dziki powróciły. Tym razem na Warszów

Niektórzy mieszkańcy Warszowa boją się wyjść z psem na spacer, bo w okolicy Bunkrowej zadomowiła się rodzina z małymi. Ostatnio zaatakowała owczarka niemieckiego. – Aż strach wyjść z małymi dziećmi – mówią. – W ubiegłym roku miasto miało podpisaną umowę na odłowienie dzików. W tym roku nikt nie chce nam pomóc – żalą się.

– Dziki zrobiły sobie legowisko przy moim domu, wędrują po okolicy rozwalają śmietniki i są agresywne bo jest z nimi kilka młodych. Sąsiadce zaatakowały psa, wilczura, co prawda nie doznał on poważnych obrażeń i skończyło się to otarciami i potłuczeniami ale my w tej sytuacji boimy się wyjść z dzieckiem na podwórko, bo skoro nie bały się psa to co by zrobiły  mojej 4 letniej córce – pisze pan Andrzej Tomkowiak.

Mieszkańcy przesłali do naszej redakcji list w którym skarżą się, że pozostali z problemem sami. – W zeszłym roku otrzymaliśmy z WOŚ płyn do odstraszania dzików, po którego użyciu było ich jeszcze więcej, to jest jakaś paranoja – mówią.

– Jak widać dziki wróciły.  Będziemy wspólnie z kołem łowieckim starali się je wyprowadzać z terenów zurbanizowanych do lasu. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, zwrócimy się do wyspecjalizowanej firmy zajmującej się odławianiem dzików. Prosimy również mieszkańców miasta o to, aby nie dokarmiać zwierzyny, bo i takie przypadki niestety się zdarzają oraz o niepozostawianie  śmieci i resztek jedzenia w miejscach do tego nieprzeznaczonych – mówi Robert Karelus z magistratu.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Jeden komentarz

  1. A służby urzędu tylko odnoszą sukcesy ???? a ludzie proszą o pomoc i CISZA ?!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.