Strona główna / Lokalne / Policjanci włączyli się do akcji charytatywnej

Policjanci włączyli się do akcji charytatywnej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu włączyli się do akcji charytatywnej dla chorego mieszkańca miasta Michała Michalskiego. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 31-latka. Stoisko profilaktyczne odwiedzane było nie tylko przez dzieci, ale także przyciągały uwagę dorosłych. Była to również okazja do promowania bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

Na świnoujskim Stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji “Wyspiarz” odbyła się akcja charytatywna na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji dla chorego na zanik mięśni Michała Michalskiego. 31-latek aktualnie porusza się poruszać się na wózku inwalidzkim i z powodu osłabienia mięśni oddechowych jest podłączony do respiratora. Przez chorobę jest sparaliżowany, nie jest w stanie sam wykonać jakichkolwiek czynności samoobsługowych. By mężczyzna mógł wrócić do zdrowia oraz funkcjonować samodzielnie, niezbędna jest długotrwała rehabilitacja, wyjazdy do ośrodków medycznych oraz specjalistyczny wózek inwalidzki, który pozwoli mu w codziennym funkcjonowaniu. Wszystko to jest bardzo kosztowne, dlatego zorganizowano charytatywną zbiórkę pieniędzy. Patronat nad imprezą objął Prezydent Świnoujścia pan Janusz Żmurkiewicz.

Do akcji przyłączyła się Komenda Miejska Policji w Świnoujściu. Policjanci na stoisku profilaktycznym promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo wśród różnych grup wiekowych. W czasie rodzinnego festynu przekazywali najmłodszym informacje o zasadach postępowania w przypadku zaczepiania przez nieznajomego czy częstowania ich słodyczami czy obdarowywania prezentami. Nie zabrakło także informacji o cyberzagrożeniach oraz zagrożeniach ze strony używek – alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy papierosów. Wiele wskazówek funkcjonariusze przekazywali odbiorcom odnośnie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, jak i na drodze, w lesie i na podwórku w czasie zbliżających się wakacji. Ponadto policjanci wdrażali zasady program prewencyjnego ”Kibic na medal” promując ideę sportu jako alternatywną dla zachowań związanych z przemocą oraz kształtowania postaw fair-play, tolerancji i poszanowania praw człowieka u młodego pokolenia.

Prelekcję policjantów o zasadach bezpieczeństwa uzupełniały konkursy i gry, w tym gra dydaktyczna “Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Dla dzieci, które udzieliły w konkursach prawidłowych odpowiedzi czekały nagrody rzeczowe w postaci kół ratunkowych, odblasków i książeczek profilaktycznych.
W czasie festynu policjanci edukowali także seniorów, przekazując informacje o oszustach działających metodą “na wnuczka” czy “na policjanta”. Dorośli usłyszeli tez wiele przestróg o skutkach i konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu. Chętni mogli przymierzyć specjalne okulary tzw. alkogogle, imitujące obraz widziany oczami nietrzeźwego kierowcy. Zainteresowanym przekazywano również informacje oraz ulotki na temat zasad rekrutacji do Policji.

W trakcie festynu, podczas którego m.in. odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy księżmi a lekarzami, mini turniej piłki nożnej dzieci, organizowana była zbiórka publiczna. Kwota, którą udało się zebrać podczas charytatywnej akcji, zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie pana Michała Michalskiego.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.