Strona główna / Lokalne / Karta nie świnia?  Flota – Zorza Dobrzany 3-2 (0-1)

Karta nie świnia?  Flota – Zorza Dobrzany 3-2 (0-1)

Gdy byłem w wieku szkolnym, podczas gry w karty ze starszym pokoleniem, popularne było powiedzenie “karta nie świnia, po północy się obróci”. Lepszego podsumowania dzisiejszego meczu nie potrafiłem znaleźć. 

Jak wiadomo 3 razy w tej rundzie nasza drużyna prowadząc 2-0 przegrywała 2-3. Raz zdarzyło się, że prowadząc 2-0 zremisowała. Dziś dla odmiany stan 2-0 odwróciła na 3-2. Czyli pięć razy (na 13 meczów) prowadzenie 2-0 nie dało zwycięstwa.

Pierwsza połowa tragiczna. W dodatku goście grali w biało-niebieskich, bardzo podobnych do naszych, strojach, przez co czuliśmy ulgę gdy piłkę przejęli czerwoni. W tym czasie pokazali się jako drużyna dobrze zorganizowana, wiedząca do czego zmierza. W 20 minucie, po serii błędów w obronie Floty, Piotrowski zdobył prowadzenie dla Zorzy. Pięć minut później Bochen wygrał sam na sam z Piotrowskim.
Druga połowa zaczęła się niefortunnie, bowiem już 2 minuty po wznowieniu, za faul Trafalskiego na Piotrowskim, sędzia podyktował rzut karny. Wykonał go Rybka i niewiele zabrakło do obrony, ale po rękach Bochena piłka jednak wpadła do bramki. Dwie minuty później Bochen nogą wygrał sam na sam z Dutkowskim. W 65 wreszcie zadziałało. Skwara po odegraniu piłki od Nowaka zdobył kontaktowego gola, a dwie minuty później z wolnego z 19 metrów zdobył wyrównanie. Goście oczywiście ruszyli zaraz do ataku, przed szansą był dwa razy Donifacy i raz Dutkowski, ale widać było, że z każdą chwilą opadają z sił. W 75 Nowak wygrał sam na sam z Piłatem i przerzuciwszy nad nim piłkę skierował piłkę do pustej bramki zdobywając dla Floty trzeciego gola.

Tekst Waldemar Mroczek

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.