Strona główna / Lokalne / TT-Line otwiera nowe połączenie między Trelleborgiem i Kłajpedą (Szwecja-Litwa)

TT-Line otwiera nowe połączenie między Trelleborgiem i Kłajpedą (Szwecja-Litwa)

Począwszy z dniem 9 czerwca 2018 roku, promy TT-Line (przewóz pasażerski i towarowy) – Tom Sawyer oraz Robin Hood, rozpoczną kursy między portami Kłajpeda (Litwa) i Trelleborg (Szwecja). Raz w tygodniu indynwidualni i frachtowi klienci będą mogli podróżować bezpośrednio i wygodnie z Litwy do Szwecji i z powrotem. O godzinie 6 rano prom TT-Line wyruszy z Trelleborga i o godzinie 23:30 dotrze do Kłajpedy. Droga powrotna rozpoczyna się w niedzielę 1:30 z Kłajpedy, koniec podróży o 17:30 w Trelleborgu. Korzystając z sieci połączeń TT-Line, klienci mogą także rezerwować podróż z Rostocku do Kłajpedy oraz z Kłajpedy do Travemunde.

Promy na trasie Kłajpeda – Trelleborg mogą przewozić 130 ciężarówek na trzech pokładach, w tym niebezpieczne ładunki. Oferowane są 163 kabiny i dla ponad 300 pasażerów. Port w Kłajpedzie to największy litewski port obsługujący zarówno statki wycieczkowe i towarowe. W zeszłym roku port obsłużył 42 miliony ton towarów, co uplasowało go na 3 miejscu wśród portów w tej części Bałtyku.

Dzięki nowej linii TT-Line do Kłajpedy, rozbudowujemy naszą sieć połączeń na wschód. Oferujemy naszym klientom połączenie z krajami bałtyckimi, co jest również popularnym celem wakacyjnym, a jednocześnie klientom znajdującym się w krajach bałtyckich zapewniamy bezpośrednie połączenie ze Skandynawią” – wyjaśnia kierownik ds. Frachtu TT-Line Björn Saschenbrecker.

W ten sposób nowa usługa promowa zintensyfikuje ruch do portu Trelleborg, ważnego węzła transportowego i zintegruje państwa bałtyckie z siecią tras, na życzenie wielu klientów TT-Line. TT-Line oferuje kilka codziennych połączeń z Trelleborga do Travemünde, Rostocku i Świnoujścia. Port Trelleborg jest bezpośrednio połączony ze szwedzkim systemem autostrad i regionami metropolitalnymi Malmö i Kopenhagi.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.