Strona główna / Lokalne / Droga pożarowa. Tu już nie zaparkujesz

Droga pożarowa. Tu już nie zaparkujesz

Klienci poczty przy ulicy Wojska Polskiego parkowali zazwyczaj na drodze wjazdowej do świnoujskiego magistratu. Po ostatnich ćwiczeniach straży pożarnej, okazało się, że pozostawione po obu stronach auta utrudniły dojazd do budynku. Zalecono, aby przy drodze wewnętrznej ustawić znak „zakaz zatrzymywania się i postoju”.

Kierowcy, którzy zlekceważą zakaz, muszą liczyć się z mandatami. Straż miejska pilnuje, aby kierowcy nie parkowali w tym miejscu „na pamięć” i na razie upomina kierowców, jednak wkrótce ma się to zmienić i strażnicy sięgną po bloczki mandatowe. Kierujący muszą korzystać z dużego parkingu przy magistracie.

Według przepisów, drogę pożarową musi posiadać każdy budynek. Wyznaczenie przebiegu drogi pożarowej oraz dbanie o jej stan należy do obowiązków zarządcy budynku. Administrator powinien zapewnić wszelkim służbom ratunkowym swobodny dojazd przed wejście o każdej porze dnia i nocy, a co za tym idzie, dopilnować, żeby droga pożarowa nie była zastawiana samochodami.

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.