Strona główna / Lokalne / Zmarł kolejny pionier Świnoujścia. Ostatnie pożegnanie Henryka Matczaka

Zmarł kolejny pionier Świnoujścia. Ostatnie pożegnanie Henryka Matczaka

W niedzielę, 3 czerwca br., w wieku 89 lat odszedł od nas Pan Henryk Matczak. Żegnamy  wspaniałego pedagoga oraz pioniera oświaty na Ziemiach Odzyskanych. Ze Świnoujściem był związany od 1953 r. W latach 1962 – 1973 był kierownikiem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu, a następnie dyrektorem Technikum i Zasadniczej Szkoły Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu. Od września 1982 r. do kwietnia 1985 r. pełnił obowiązki Inspektora Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Świnoujściu. Stąd też przeszedł na emeryturę.

Żegnamy Go także jako wielkiego społecznika. Poza pracą zawodową brał czynny udział w życiu społecznym, będąc radnym Miejskiej Rady Narodowej w Świnoujściu. Był zaangażowany          w działalność Związku Nauczycielstwa Polskiego, pełniąc w nim przez lata odpowiedzialne funkcje: sekretarza, wiceprezesa i prezesa.  Żegnamy Człowieka, który żył sprawami naszego Miasta, sprawami oświaty –  jako nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców Świnoujścia, a także jako Inspektor Oświaty i Wychowania.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.

Cześć Jego pamięci.

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

Jeden komentarz

  1. Cześć Jego pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.