Strona główna / Lokalne / Świnoujście –Miastem Przyszłości

Świnoujście –Miastem Przyszłości

Wczoraj w  Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja  Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest  to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

Tegoroczne  spotkanie było  poświęcone przede wszystkim dwóm zagadnieniom: współczesnemu transportowi oraz problematyce profilaktyki zdrowotnej.

Patronem  Honorowym Akademii jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas sesji odbywa się również podsumowanie rankingu samorządowego „ Lider Miast Przyszłości”.

– Nagradzamy w nim  tych samorządowców, którzy okazują się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa, wpływając na rozwój lokalnego i regionalnego samorządu ;a  realizując  zadania dziś , myślą o przyszłości swoich miast i ich mieszkańców – informują organizatorzy rankingu.

W kategorii polskich miast do 60 tysięcy mieszkańców w trójce Laureatów znalazł się – po raz drugi –  Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Bardzo cieszy mnie, że to czego dokonaliśmy i zamierzamy dokonać w naszym mieście  jest tak dobrze postrzegane i wysoko oceniane przez niezależnych ekspertów. – podsumował wyniki rankingu Prezydent Janusz Żmurkiewicz -Czynimy  wszystko, aby Świnoujście stało się prawdziwie europejskim miastem przyszłości.

Zobacz również

Najładniejszy kot w Świnoujściu? Wyślij zdjęcie, pokaż mruczka!

Co roku 17 lutego obchodzony jest Dzień Kota, kociarom i kociarzom życzymy wszystkiego najlepszego! Z …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Buahaahaa…
    Trzymacie mnie, bo padnę ze śmiechu.
    hee hee, betonowa przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.