Strona główna / Lokalne / Walczymy z komarami. Ten płyn pomaga

Walczymy z komarami. Ten płyn pomaga

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów Aquatain. To dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych  miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

– Firma odkomarza tylko tereny miejskie – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Ale dzięki temu płynowi działkowcy, osoby mające własne domy, a przy nich miejsca z wodą, będą mogli się do niej włączyć. Co z pewnością podniesie skuteczność odkomarzania.

1250 butelek z płynem Aquatain kupiła firma Pestokil, prowadząca w mieście akcję odkomarzania.  Środek działa zmieniając napięcie powierzchniowe wody , powodując „topienie się” larw komarów. Jedno opakowanie zawiera 100 mln płynu, co wystarcza do jego zaaplikowania na powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Działa nawet do 4 tygodni.

– Jest całkowicie nietoksyczny – zapewnia Bartosz Kopczuk z firmy Pestokil.

Oczywiście jednak, jak w przypadku innych tego typu środków, należy go przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Info: BIK UM Świnoujście

Fot. internet

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

2 komentarze

  1. No, a miasto Odbimba Prace I Tylko opryska przystanki autobusowe bo tylko to uwazajà za “Tereny miejskie “
    Takze ludziska, jak nie macie czym oddychac bo chmara komarow obsiada wam twarz to chowajcie sie na przystankach , tam doznacie ulgi ( byc moze).
    Ciekawe na co nasze podatki idà?

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    P.S. Szukają frajerów, którzy za nich odwalą czarną robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.