Strona główna / Lokalne / Walczymy z komarami. Ten płyn pomaga

Walczymy z komarami. Ten płyn pomaga

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów Aquatain. To dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych  miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

– Firma odkomarza tylko tereny miejskie – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Ale dzięki temu płynowi działkowcy, osoby mające własne domy, a przy nich miejsca z wodą, będą mogli się do niej włączyć. Co z pewnością podniesie skuteczność odkomarzania.

1250 butelek z płynem Aquatain kupiła firma Pestokil, prowadząca w mieście akcję odkomarzania.  Środek działa zmieniając napięcie powierzchniowe wody , powodując „topienie się” larw komarów. Jedno opakowanie zawiera 100 mln płynu, co wystarcza do jego zaaplikowania na powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Działa nawet do 4 tygodni.

– Jest całkowicie nietoksyczny – zapewnia Bartosz Kopczuk z firmy Pestokil.

Oczywiście jednak, jak w przypadku innych tego typu środków, należy go przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Info: BIK UM Świnoujście

Fot. internet

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

2 komentarze

  1. No, a miasto Odbimba Prace I Tylko opryska przystanki autobusowe bo tylko to uwazajà za “Tereny miejskie “
    Takze ludziska, jak nie macie czym oddychac bo chmara komarow obsiada wam twarz to chowajcie sie na przystankach , tam doznacie ulgi ( byc moze).
    Ciekawe na co nasze podatki idà?

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    P.S. Szukają frajerów, którzy za nich odwalą czarną robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.