Strona główna / Lokalne / 53 lata 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców

53 lata 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców

W piątek, 8 czerwca, podczas uroczystego apelu w Porcie Wojennym Świnoujście, marynarze, pracownicy i goście “dwunastki”

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 8.00 podniesieniem wielkiej gali banderowej na okrętach dywizjonu. Jubileuszową zbiórkę stanu osobowego zainaugurował o godzinie 12.00 dowódca dywizjonu komandor porucznik Robert Lisowski. Na uroczystość zaproszonych zostało wielu gości, wśród których obecni byli m.in. zastępca dowódcy świnoujskiej flotylli komandor Zygmunt Białogłowski, szef sztabu 8.FOW komandor Andrzej Wojtkowiak, dowódcy jednostek wojskowych 8.FOW oraz byli dowódcy 12. Dywizjonu Trałowców, rezerwiści i byli pracownicy jednostki.

W czasie zbiórki przypomniano rodowód i historię dywizjonu, oraz dokonania, którymi mogła pochwalić się cała jednostka jak i służący na przestrzeni lat w jej strukturach poszczególni ludzie i okręty. Święto było również okazją do nadania wyróżnień marynarzom i pracownikom, którzy szczególnie przysłużyli się jednostce swoją pracą i zaangażowaniem.

12. “Woliński” Dywizjon Trałowców jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeznaczonym do wykonywania zadań obrony przeciwminowej – trałowania, poszukiwania, wykrywania i niszczenia min, niszczenia zagród minowych oraz obrony przeciwminowej zespołów okrętów na przejściu morzem. Dowódcą Dywizjonu jest komandor porucznik Robert Lisowski.

Źródło: 8 FOW

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 roku Wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.