Strona główna / Lokalne / Zrobiło się cieplej. „Maskotki” zjechały do Świnoujścia!

Zrobiło się cieplej. „Maskotki” zjechały do Świnoujścia!

Są dosłownie wszędzie, na skwerach, parkach, promenadzie, lecz najczęściej można ich spotkać przed supermarketami. Ludzi, którzy nie chcą zmienić swojego życia, notorycznie piją alkohol, a ich domem są ławki, można coraz częściej spotkać na ulicach miasta. Większość z nich to osoby przyjezdne, które przyjechały do Świnoujścia licząc na łatwy zarobek.

– Pracuję w Skandynawii, często korzystam z Terminala Promowego. W tej dzielnicy jest bardzo dużo pijanych kloszardów. Najczęściej leżą pijani przed supermarketem Biedronka. Wygląda to okropnie i nie najlepiej świadczy o naszym państwie. Czy można jakoś rozwiązać ten problem? – pyta pan Michał.

Policjanci mają związane ręce, bo pijacy nie płacą mandatów. Jedyne co mogą robić, to przeganiać ich w miejsca mniej dostępne dla wzroku przechodniów.

Gdzie nocują bezdomni? Ci, którzy piją alkohol nie mogą liczyć na schroniska dla bezdomnych,  dlatego tworzą koczowiska w pobliżu lasów. Jedno z takich miejsc powstało przy ulicy Karsiborskiej. Mieszka tam kilku bezdomnych mężczyzn.

Zobacz również

Przeczytaj i pomyśl. Sami sobie śmiecimy

Funkcjonariusze Straży Miejskiej niemal codziennie dostają zgłoszenia lub sami natrafiają podczas patroli na leżące przed …

3 komentarze

  1. Czy urzad miasta ma jakis konkretny program aby ten wstydliwy problem rozwiazac….?!Typu dawanie na bilety i w podroz…to zabawa w ciuciubabke……

  2. smrody, lumpy

    • To są Ludzie wykluczeni, pozostawieni sami sobie walczą z rzeczywistością, z którą się nieporadnie zmagają zagłuszając ból życia alkoholem . Po za “street workerami” nikogo życzliwego przy Nich nie widziałem, kapłanów jakiejkolwiek religii przy Nich brak ! Ziejących nienawiścią mnóstwo ! To Nasi Bliźni, Nasz wyrzut Sumienia ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.