Strona główna / Lokalne / Ruszył konkurs na nazwy dla naszych placów zabaw

Ruszył konkurs na nazwy dla naszych placów zabaw

W Świnoujściu jest 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia; przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Wkrótce to się  zmieni. W pierwszym etapie konkursu na nazwy placów zabaw swoje propozycje zgłoszą przedszkolaki i najmłodsi uczniowie świnoujskich szkół.  Spośród nich, w głosowaniu, te ostateczne nazwy wybiorą mieszkańcy.

– Place zabaw to miejsca dla dzieci i dlatego najpierw zwracamy się do nich – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Nasi najmłodsi mieszkańcy są bardzo kreatywni, mają dużą wyobraźnię i wierzę, że ich propozycje nazw będą naprawdę fajne.

Po wstępnej weryfikacji, do 22 czerwca 2018 r. dyrektorzy przedszkoli i szkół zgłoszą po jednej propozycji dla każdego placu, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Te, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną przyjęte jako obowiązujące dla poszczególnych placów zabaw. Głosowanie  odbędzie się  na stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl.  Potrwa od 2 do 9 lipca 2018 r.

– Placówki oświatowe, których nazwy wygrają, otrzymają nagrody rzeczowe lub pieniężne o wartości     3 tysięcy złotych – dodaje Barbara Michalska.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Kolejne osoby z pozytywnym wynikiem testu w Świnoujściu

O kolejnych 13.632 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Rekordowa liczba zakażonych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.