Strona główna / Lokalne / Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Dziś w Świnoujściu rozpoczynają się obchody 100-lecia Marynarki Wojennej. Flotylla przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Z tej wyjątkowej okazji wydano specjalny numer Kronik Portowych z przewodnikiem po uroczystościach.

Oprócz tego, z lektury Kronik Portowych będzie można dowiedzieć się jakie okręty wezmą udział w wyjątkowej paradzie, a także przeczytać wywiad z kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem, dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na ostatniej stronie drukujemy historię Marynarki Wojennej w pigułce.

Swój odział w organizacji święta ma także Świnoujska Organizacja Turystyczna. Narratorem parady okrętów będzie m.in. Piotr Piwowarczyk, a na latarni morskiej zawiśnie piękny proporzec Marynarki Wojennej.

Przypominamy, Port Wojenny zostanie „połączony” z Wybrzeżem Władysława IV mostem pontonowym, natomiast w niedzielę odbędzie się prawdziwa gratka dla miłośników marynistyki. Pierwszy raz w historii miasta kanałem portowym przejdzie parada okrętów Marynarki Wojennej. Łącznie ponad 20 jednostek, w szyku torowym, z załogami w paradzie burtowej wyruszy z Portu Wojennego w kierunku wyjścia ze świnoujskiego portu. Uroczystości zaczynamy już w piątek 15 czerwca od capstrzyku na ulicach miasta.

Takiego wydarzenia nie powinien opuścić żaden mieszkaniec Świnoujścia.


 

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.