Strona główna / Lokalne / Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Dziś w Świnoujściu rozpoczynają się obchody 100-lecia Marynarki Wojennej. Flotylla przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Z tej wyjątkowej okazji wydano specjalny numer Kronik Portowych z przewodnikiem po uroczystościach.

Oprócz tego, z lektury Kronik Portowych będzie można dowiedzieć się jakie okręty wezmą udział w wyjątkowej paradzie, a także przeczytać wywiad z kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem, dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na ostatniej stronie drukujemy historię Marynarki Wojennej w pigułce.

Swój odział w organizacji święta ma także Świnoujska Organizacja Turystyczna. Narratorem parady okrętów będzie m.in. Piotr Piwowarczyk, a na latarni morskiej zawiśnie piękny proporzec Marynarki Wojennej.

Przypominamy, Port Wojenny zostanie “połączony” z Wybrzeżem Władysława IV mostem pontonowym, natomiast w niedzielę odbędzie się prawdziwa gratka dla miłośników marynistyki. Pierwszy raz w historii miasta kanałem portowym przejdzie parada okrętów Marynarki Wojennej. Łącznie ponad 20 jednostek, w szyku torowym, z załogami w paradzie burtowej wyruszy z Portu Wojennego w kierunku wyjścia ze świnoujskiego portu. Uroczystości zaczynamy już w piątek 15 czerwca od capstrzyku na ulicach miasta.

Takiego wydarzenia nie powinien opuścić żaden mieszkaniec Świnoujścia.


 

Zobacz również

Zamknęli falochron przed mieszkańcami! Latem nie wejdą tam turyści?

Nie do wiary! Najdłuższy w Europie kamienny falochron zamknięto na kłódkę. Nie wiadomo co jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.