Strona główna / Lokalne / Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Specjalne wydanie Kronik Portowych. 100-lecie Marynarki Wojennej

Dziś w Świnoujściu rozpoczynają się obchody 100-lecia Marynarki Wojennej. Flotylla przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Z tej wyjątkowej okazji wydano specjalny numer Kronik Portowych z przewodnikiem po uroczystościach.

Oprócz tego, z lektury Kronik Portowych będzie można dowiedzieć się jakie okręty wezmą udział w wyjątkowej paradzie, a także przeczytać wywiad z kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem, dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Na ostatniej stronie drukujemy historię Marynarki Wojennej w pigułce.

Swój odział w organizacji święta ma także Świnoujska Organizacja Turystyczna. Narratorem parady okrętów będzie m.in. Piotr Piwowarczyk, a na latarni morskiej zawiśnie piękny proporzec Marynarki Wojennej.

Przypominamy, Port Wojenny zostanie “połączony” z Wybrzeżem Władysława IV mostem pontonowym, natomiast w niedzielę odbędzie się prawdziwa gratka dla miłośników marynistyki. Pierwszy raz w historii miasta kanałem portowym przejdzie parada okrętów Marynarki Wojennej. Łącznie ponad 20 jednostek, w szyku torowym, z załogami w paradzie burtowej wyruszy z Portu Wojennego w kierunku wyjścia ze świnoujskiego portu. Uroczystości zaczynamy już w piątek 15 czerwca od capstrzyku na ulicach miasta.

Takiego wydarzenia nie powinien opuścić żaden mieszkaniec Świnoujścia.


 

Zobacz również

Od dziś zapłacimy za parkowanie przy ulicy Legionów

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza do korzystania z całorocznego parkingu u zbiegu ulic Legionów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.