Strona główna / Lokalne / Kościół garnizonowy został konsekrowany

Kościół garnizonowy został konsekrowany

W niedzielę, 17 czerwca, podczas obchodów 100 rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej oraz święta 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu miała miejsce msza konsekracyjna kościoła parafii wojskowej.

Kościół Garnizonowy pw. bł. ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia poświecił oraz konsekrował w nim ołtarz biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Uroczystość odbyła się w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, pocztów sztandarowych KPW Świnoujście i KPW Gdynia oraz zaproszonych gości z dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem na czele. W mszy Biskupowi asystował m.in. proboszcz świnoujskiej parafii wojskowej kmdr por. Adam Bazylewicz. Po uroczystości duchowieństwo i goście udali się na okręt ORP Kormoran i z jego pokładu oglądali „świąteczną” paradę okrętów Marynarki Wojennej.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Jeden komentarz

  1. Dzięki temu zdolność bojowa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu wzrosła o 100%, bo większość okrętów dawno pocięto na złom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.