poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Czerwone przejazdy rowerowe mają podnieść bezpieczeństwo

Czerwone przejazdy rowerowe mają podnieść bezpieczeństwo

Miasto zleciło pomalowanie wszystkich przejazdów rowerowych na czerwony kolor. Czerwony ostrzegawczy kolor ma podnieść bezpieczeństwo rowerzystów przejeżdżających jezdnię. Nowe oznakowanie ma zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem rowerzystów.

Nowe oznakowania pojawiły się w środę. Drogowcy nocami, sukcesywnie będą przemalowywać przejazdy rowerowe na kolejnych ulicach. Opinie rowerzystów są zgodne – pomysł jest bardzo trafiony.

Farba do malowania przejazdów jest chropowata, dlatego nie ma obaw, że w czasie opadów deszczu będzie tam ślisko.

W samej tylko lewobrzeżnej części miasta, ograniczonej terytorialnie przez Świnę i granicę państwową, znajduje się obecnie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i przejścia graniczne z niemieckimi miejscowościami Ahlbeck i Garz.
Natomiast w administracyjnych granicach Świnoujścia mieści się przeszło sto kilometrów szlaków rowerowych, czytelnie oznakowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

5 komentarzy

  1. To nie jest głupi pomysł. I taki apel jeszcze do rowerzystów. Zanim z chodnika wjedziecie na jezdnię, konkretnie przez pasy, to zatrzymajcie się, sprawdźcie, czy nie jedzie jakieś auto. Bo niestety niektórzy z Was wjeżdzają na pałę, nie patrzą, a kierowcy muszą mieć oczy dookoła głowy.

    • Nie z chodnika, tylko wciąż na ścieżce rowerowej! A tu rowerzysta zawsze ma pierwszeństwo. Dlatego żądanie, by to rowerzysta się zatrzymywał jest po prostu absurdalne. Rozumiem zasadę ograniczonego zaufania i ją stosuję na co dzień. Jest jedna rzecz, o której rowerzyści permanentnie zapominają, czyli sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy. I tu zgoda – to karygodne. Ale nie może być tak, że gdy sygnalizuję zamiar skrętu, jakiś driver będzie mnie miał w dupie, bo on siedzi w blaszance. Przepisy stanowią sprawę jasno.

  2. Czemu przejazd obok Kauflandu nie jest pomalowany?

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nie róbcie z ludzi idiotów takich, jakimi Wy jesteście urzędaski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.