Strona główna / Lokalne / Kasia Dobek piąta w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu

Kasia Dobek piąta w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu

Ponad 200 młodych sportowców z sześciu krajów wystartowało w XIII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który został rozegrany 21 czerwca na stadionie im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Obiekt łowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościł młodych, utalentowanych lekkoatletów już trzeci rok z rzędu. W międzynarodowej imprezie wzięli udział sportowcy urodzeni w latach 2005-2007 z Polski, Litwy, Łotwy, Słowacji, Estonii i Węgier.

Przed rozpoczęciem zawodów wszystkie reprezentacje przeszły w uroczystym pochodzie ulicami Łowicza z Nowego Rynku na arenę sportowych zmagań. Zawodnicy rywalizowali w takich samych konkurencjach, jak podczas ogólnopolskich Czwartków lekkoatletycznych w Łodzi, a więc: w biegu na 60, 300, 600/1000 metrów (dziewczęta/chłopcy), skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową.

– Nasze miasto reprezentowała Kasia Dobek zwyciężczyni skoku wzwyż w Łodzi. Zaś w Łomży nasza Świnoujścianka uplasowała się na V miejscu, pokonując poprzeczkę na wysokości 125 cm, Gratulujemy – informuje Anna Kryszan.- Puchar ten kończy program ” Czwartków Lekkoatletycznych”  sezonu 2017/2018, którego organizatorem w naszym mieście był Ośrodek Sportu i Rekreacji “Wyspiarz”. Zapraszam młodzież do udziału w przyszłej edycji “Czwartków LA”, a Kasi -nowych rekordów życiowych – dodaje.

 

Zobacz również

Udany weekend młodych piłkarzy AP Baltica Świnoujście

Wielkim sukcesem młodych piłkarzy AP Baltica Świnoujście, z rocznika 2012, zakończył się niedzielny (17.02) turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.