Strona główna / Lokalne / Koniki polskie odebrane OTOP-owi wróciły do formy
Foto: Beata Tułodziecka - Terenda/UM Świnoujście

Koniki polskie odebrane OTOP-owi wróciły do formy

W połowie kwietnia, po naszej publikacji o złym stanie zwierząt w Karsiborze, prezydent miasta zadecydował o odebraniu koników polskich ich właścicielowi. Zwierzęta trafiły pod opiekę innych gospodarzy.

Przypomnijmy, zaniedbane koniki polskie stały na jednej z działek w Karsiborze. Lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu jednego z nich, a kolejny konik padł. Na działce na której stały zwierzęta, naliczono kilkanaście sztuk zaniedbanych koników polskich.

Foto: Mariusz Basałygo

Po publikacji na portalu swinoujskie.info, władze miasta zareagowały błyskawicznie, dostały świeże siano i wodę, lecz przede wszystkim zapewniono im nowego gospodarza, który należycie opiekuje się zwierzętami. Urzędnicy magistratu z Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa, w piątek byli w Karsiborzu, aby sprawdzić wygląd koników polskich, a na dowód dobrego wyglądu zrobili dokumentację fotograficzną.

Pierwsze konie sprowadzono do Karsiboru w 2010 roku. Stado pasąc się na terenie rezerwatu pomaga chronić otwarte tereny Karsiborskiej Kępy przed zarastaniem przez trzcinę i inne wysokie rośliny.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. Pierwsza dobra wiadomość od wielu dni !!! Serce cieszy 🙂 Szacun dla Prezydenta, że tak błyskawicznie zareagował 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.