Strona główna / Lokalne / Sukcesy Mateusza Morawca w judo

Sukcesy Mateusza Morawca w judo

Reprezentant 8. Flotylli Obrony Wybrzeża – por. mar. Mateusz Morawiec służący na co dzień w Grupie Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców z sukcesami na zawodach w Judo przeprowadzonych w Elblągu i Legionowie.

 

Mistrzostwa Wojska Polskiego

Żołnierze uprawiający Judo po raz pierwszy od czterech lat, mogli sprawdzić się, biorąc udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Judo zorganizowanych w dniach 11-12 czerwca w Elblągu. Blisko 90 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych RP rywalizowało ze sobą o zwycięstwo w kilku kategoriach wagowych. Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny, natomiast drugiego o medale walczono drużynowo. Reprezentant 8.FOW – por. mar. Mateusz Morawiec ostatecznie zajął 3. miejsce w kategorii wagowej – 90 kilogramów.

 

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

W piątek, 15 czerwca, w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo. W zmaganiach o tytuł mistrza walczyło ponad 50 zawodników i zawodniczek reprezentujących różne służby mundurowe. W tegorocznej edycji mistrzostw rywalizowali ze sobą zawodnicy z poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego. Reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, w skład której weszli m. in. przedstawiciele Marynarki Wojennej:
– kmdr ppor. Jarosław Poździk – Regionalne Centrum Informatyki Gdynia,
– por. mar. Mateusz Morawiec – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża,
– mł. chor. mar. Maciej Podgórny – 3. Flotylla Okrętów,
– bosm. podchor. Roman Błoński – Akademia Marynarki Wojennej,
po ciężkich walkach zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, przed policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz reprezentacją Służby Więziennej.

 

W klasyfikacji indywidualnej zawodów por. mar. Mateusz Morawiec zajął drugie miejsce w swojej kategorii wagowej.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.