Strona główna / Lokalne / Wybierasz się na wakacje? Sprawdź mapę warunków drogowych

Wybierasz się na wakacje? Sprawdź mapę warunków drogowych

Chcesz wiedzieć jak sprawnie dotrzeć do celu i nie utknąć w korkach? Gdzie są utrudnienia na drogach krajowych? Wejdź na stronę www.gddkia.gov.pl i zaplanuj swoją podróż. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się do wyznaczonego celu ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Obecnie mamy do dyspozycji blisko 3450 kilometrów dróg szybkiego ruchu, komfortowych i bezpiecznych. To ponad 1638 km autostrad i 1811 km dróg ekspresowych. Korzystając m.in. z autostrady A1, dróg ekspresowych S7, S8, czy S3 podróżujący z południa i centrum Polski komfortowo dojadą do nadmorskich kurortów.

 

W serwisie internetowym GDDKiA można zapoznać się z lokalizacją Miejsc Obsługi Podróży (MOP), które stanowią bardzo ważny element sieci drogowej. Na MOP w zależności od kategorii podróżujący mogą odpocząć, skorzystać z usług gastronomicznych i noclegowych.

 

Bardzo przydatna przy planowaniu podróży może być lista utrudnień na drogach krajowych. Wszystkie precyzyjnie opisane, z podanym kilometrażem, opisem rodzaju prowadzonych robót i prognozowanym wydłużeniem czasu przejazdu. Wszystkie pozycje z listy są umieszczane na aktywnej mapie warunków drogowych, na którą trafiają ponadto informacje o utrudnieniach po wypadkach i kolizjach, przesyłane przez służby drogowe. Wszystko dostępne w stronie www.gddka.gov.pl w zakładce serwis dla kierowców.

 

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej infolinii drogowej 19 111 dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Infolinia ta jest całodobowa.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

2 komentarze

  1. Ze źródeł podających w miarę aktualne informacje drogowe to „Radio Kierowców” w radiowej Jedynce i mapy Google. GDDKiA jest może przydatne jako info o dłuższych utrudnieniach ale jest za rzadko aktualizowany i trwający od tygodni remont pokazuje, a objazdu z powodu wypadku sprzed godziny już nie. Radio Kierowców w zasadzie też nie podaje wszystkich zatorów i utrudnień bo polega chyba na zgłoszeniach kierowców i od GDDKiA. Mapy Google potrafią czasem podać np. zamkniętą drogę zanim zostanie ona zamknięta. Są zdecydowanie najszybszą informacją o utrudnieniach.

  2. proszę poprawić błąd
    jest: “Wszystko dostępne w stronie http://www.gddka.gov.pl w zakładce serwis dla kierowców.”
    powinno być: “Wszystko dostępne w stronie http://www.gddkia.gov.pl w zakładce serwis dla kierowców.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.