Strona główna / Lokalne / Wiemy kiedy zostanie podpisana umowa na budowę tunelu

Wiemy kiedy zostanie podpisana umowa na budowę tunelu

Określono dokładną datę podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pod Świną. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy, którzy mieli swój udział w powstaniu najbardziej wyczekiwanej inwestycji. Wśród nich premier Mateusz Morawiecki, minister Joachim Brudziński i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Umowa zostanie podpisana w czwartek 5 lipca o godzinie 10.00 w hotelu Radisson Blu Resort. Sygnatariuszem będzie konsorcjum ASTALDI. Realizacja inwestycji będzie trwała 4 lata od daty podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, turyści, którzy przyjadą do Świnoujścia w wakacje 2022, nie będą już stać w kolejce do przeprawy promowej.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które nie posiadają wystarczającej przepustowości (co powoduje często długi czas oczekiwania na prom) i są wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne. Wspomniane powyżej problemy rozwiąże powstanie tunelu drogowego. Całkowita długość inwestycji wyniesie około 3,4 kilometra, w tym 1,44 kilometra jednorurowego tunelu drążonego. Średnica wewnętrzna tunelu będzie wynosić 12 metrów, zostanie w nim wykonana dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu, każdy o szerokości 3,5 m., poniżej jezdni powstanie również galeria ewakuacyjna.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Jeden komentarz

  1. Świna nie jest rzeką. To cieśnina morska, podobnie jak Dziwna i Piana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.