Strona główna / Lokalne / Czerwcowe koncerty zakończy występ trzech muzyków

Czerwcowe koncerty zakończy występ trzech muzyków

Małgorzata KLOREK – organistka, kierownik artystyczny Festiwalu, ukończyła studia muzyczne na wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej

w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Umiejętności gry doskonaliła u wybitnych pedagogów w Polsce, Niemczech, Belgii i Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od wielu lat organizuje Kurs Interpretacji Muzyki Organowej w Szczecinie dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego i Kurs Improwizacji Organowej pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka (Niemcy). Jest koordynatorem polsko-niemieckiego projektu Europejskiej Akademii Organowej w Angermunde ( Niemcy ). Prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.

Ewa RUŁKA – flecistka, ukończyła klasę fletu na Wydziale Pedagogiki Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła na ogólnopolskich i międzynarodowych kursach interpretacji prowadzonych m.in. przez Philippa Bernolda, Elżbietę Dastych-Szwarc, Petera Lukasa Grafa, Antoniego Wierzbińskiego. Jako flecistka współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. F. Chopina nr 2 w Warszawie.

Piotr PIECHOCKI – klarnecista, po ukończeniu Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi (specjalność klarnet – dyplom z wyróżnieniem) naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydz. Instrumentalnym w klasie klarnetu ad Adama Wierzby. Po studiach od 1986 r. na stałe związał się ze Szczecinem i został zatrudniony na stanowisku klarnecisty w Filharmonii im. M. Karłowicza, a rok później rozpoczął działalność pedagogiczną, prowadząc klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz w Szczecińskiej Filii Akademii Muzycznej w Poznaniu, uzyskując kwalifikacje I stopnia w dziedzinie sztuki muzycznej, równoważne z uzyskaniem stopnia naukowego doktora sztuki. Do roku 2010 współpracował z Orkiestrą Kameralną „Camerata Nova”. Obecnie prowadzi zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Polsko-Niemieckiej Orkiestry „Pomerania”, a także na warsztatach Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej „Talenty Szczecina”.

W tym koncercie usłyszymy utwory; A. Vivaldiego, J.S. Bacha, K. Kurpińskiego, W.A. Mozarta, L. Raszka, M.T.von Paradis i F. Nowowiejskiego.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wraz z parafią pw. Chrystusa Króla serdecznie zapraszają na koncerty XX Świnoujskich Wieczorów Organowych.

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kawiarni SONATA (vis a vis kościoła) lub przed koncertem przy kościele

Zobacz również

Niebezpiecznie na ul. Konstytucji 3 Maja. Mercedesem wjechał na przejście dla pieszych

Kierujący mercedesem wjechał w uliczną latarnię, skosił znak drogowy i wjechał na przejście dla pieszych. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.