Strona główna / Lokalne / Noc Lodożerców w Świnoujściu. Przyszedł nawet Spider-Man

Noc Lodożerców w Świnoujściu. Przyszedł nawet Spider-Man

Świnoujścianie pokochali lody! Tłumy stały w kolejce, aby spróbować lodów o smaku kasztana, kokosa, a nawet whisky. W piątkowy wieczór lodziarnia Kaai była czynna do północy.

– Proszę pana, tam sprzedają wielkie gały, a do tego trzecia jest gratis – krzyczy liżąc loda starsza kobieta do taksówkarza zainteresowanego długą kolejką do lokalnej lodziarni.

Noc Lodożderców przyciągnęła setki mieszkańców Świnoujścia. W kolejce trzeba było odstać kilkanaście minut. Nikt się jednak nie zrażał, bo smak rekompensował wszystko.

– Zdecydowanie warto! Ten smak, to jest to. Można zjeść prawdziwe i naturalne lody, a na dodatek spróbować trzech smaków. Porcje są takie jak być powinno. To super, że mamy na wyspie lokalną wytwórnię lodów, która dba o jakość i smak. Będę kibicować temu miejscu, wpadać częściej i polecać wszystkim – mówi pan Mikołaj Dąbrowski.

W długiej kolejce stali głównie dorośli, chociaż nie zabrakło dzieci. Najmłodsi wybierali smak ciasteczkowy, a dorośli chcieli spróbować lodów o smaku whisky, było także multum miłośników słonego karmelu.

– Tylu chętnych nie spodziewaliśmy się, ale nikogo nie zawiedliśmy. Lodów wystarczyło do samej północy, chociaż niektóre smaki skończyły się wcześniej. Gości przyszło tak wielu, że gałkownice rozgrzały się nam do czerwoności. Przez chwilę w kolejce stał nawet Spider-Man, ale chyba musiał ratować świat i nie dotrwał do końca. Dlatego, jeśli czyta ten artykuł, to musi do nas koniecznie wrócić, bo zapomniał czegoś ważnego, bez czego jego super moc może osłabnąć – mówi Jakub Pobereźny. – Dziękujemy gościom, że nas odwiedzili i obiecujemy – już szykujemy kolejne wydarzenie z którego będą zadowoleni nasi lodożercy – dodaje.

W lodziarni można kupić lody z lokalnej – świnoujskiej wytwórni lodów Kaai, prowadzonej przez Zbigniewa Siwę i jego syna Rafała. 25 lat temu postawili na naturalne lody własnego wyrobu bez sztucznych dodatków. To był strzał w dziesiątkę. Dziś ich lody są rozchwytywane za smaki kojarzące się dzieciństwem, słodkim życiem i beztroskimi wakacjami. Wytwórnia lodów powstała w 1993 roku. Zbigniew Siwa zaczął od kupna maszyny do kręcenia lodów, później zaczął eksperymentować ze smakami. Zawsze starał się zaskoczyć smakiem swoich gości w barze Keja prowadzonym w Świnoujściu przy wejściu na plażę.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.