Strona główna / Lokalne / Z rady miasta musi odejść jeden radny

Z rady miasta musi odejść jeden radny

To już pewne, że na najbliższej sesji rady miasta, radni będą musieli podjąć decyzję o wygaszeniu mandatu jednemu radnemu – tak zadecydował wojewoda zachodniopomorski.

Rada Miasta Świnoujścia będzie musiała wygasić mandat radnego. Powodem jest złamanie przez radnego Kamila Janta-Lipińskiego zakazu wynikającego z ustawy o samorządzie gminnym.

Kamil Janta – Lipiński od stycznia został pełnomocnikiem wspólnika spółki prawa cywilnego, która świadczy usługi na rzecz Gminy – Miasto Świnoujście.

– Zgodnie z brzmieniem art. 24f ww. ustawy radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności – informuje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Wojewoda skierował do Rady Miasta Świnoujście pismo zawierające informację o uzupełnienie wniosku i podjęcie uchwały o wygaszeniu mandatu. Dla radnego to koniec kariery politycznej w tej radzie miasta. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Kamil Janta – Lipiński zamierza walczyć o poparcie w najbliższych wyborach samorządowych z listy lokalnego stowarzyszenia.

Radny Kamil Janta-Lipiński wszedł do rady miasta z listy Platformy ObywatelskieJ. Po wygaszeniu mandatu, do rady wejdzie kolejna osoba, która zdobyła największa liczbę głosów. W tym przypadku jest to Piotr Ordon, na którego zagłosowało 86 mieszkańców miasta.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Jeden komentarz

  1. Nareszcie ????????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.