Strona główna / Kultura /  W galerii mistrzów muzykę włoską zagra  włoski  duet

 W galerii mistrzów muzykę włoską zagra  włoski  duet

W kolejny piątek 13 lipca usłyszymy małżeństwo znakomitych muzyków z Włoch. Na organach grać będzie Michele CROESE, który ukończył Konserwatorium im. Paganiniego w Genui  fortepian, organy i klawesyn  oraz dyrygenturę chóru w konserwatorium im. “Ghediniego” w Cuneo .  Ukończył też kurs podyplomowy na wydziale fortepianu, klawesynu i organów w Akademii Muzycznej  im. Chopina w Warszawie.

Laureat Konkursu Organistowskiego “Goffredo Giarda” otrzymał II nagrodę-medal od Marszałka Senatu Włoskiego. W kwietniu 2002 r. został uznany honorowym organistą Bazyliki św. Praksedy w Rzymie. Od lat występuje  jako solista i akompaniator we Włoszech i poza ich granicami. Jest dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu organowego “Agati in concerto” oraz festiwalu muzyki klasycznej “Al lume delle stelle”, które odbywają się w pięknym średniowiecznym miasteczku Perinaldo (Imperia) w Ligurii. Organizuje i prowadzi kursy mistrzowskiej interpretacji  włoskiej muzyki organowej. M. Croese łączy działalność muzyczną z pracą badawczą z zakresu literatury i muzyki (literatura porównawcza).

 

 Izabela SZLACHETKO – CROESE urodzona w  Zielonej Górze, jest laureatką Ogólnopolskiego konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Olsztynie.  Ukończyła studia w Akademii Muzycznej  im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie trąbki u Wiesława Woźnickiego. Uczyła się również  pod kierunkiem Anatolija Sielianina i Sandro Verzariego. W 1996 uzyskała również dyplom  w Konserwatorium im Niccolò Paganiniego w Genui.   Od lat występuje jako  solistka lub członek zespołów kameralnych i orkiestr w całej Europie. Obecnie  gra przede wszystkim w duecie z Michele Croese lub w trio (z sopranem) proponując repertuar na trąbkę barokową / trąbkę piccolo i organy. W repertuarze ma także muzykę  XX wieku występując m.in. w  Bazylice Św. Petroniusza w Bolonii, w kaplicy Zamku Królewskiego Frederiksborg w Danii, w  Bazylice Św. Praksedy w Rzymie i w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralnego w Cervo. Jest nauczycielem trąbki w Istituto Comprensivo w Varazze (Savona).

W programie tego koncertu poznamy kompozycje;  Jeana Baptiste ARBAN’a,  Gioachino ROSSINIEGO (transkr.na trąbkę i organy Michele Croese) i Jeana Baptiste ARBAN’a.

 

 

Zobacz również

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu chwilowo nieczynne

Od 7 grudnia br. Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu jest nieczynne dla zwiedzających z powodu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.