Strona główna / Lokalne / Inicjatywy obywatelskie. Można głosować elektronicznie!

Inicjatywy obywatelskie. Można głosować elektronicznie!

Zapraszamy do głosowania na złożone w ramach programu “Społecznik inicjatywy obywatelskie. Wśród wielu z nich, są także te złożone przez mieszkańców Świnoujścia. Szczegóły i wykaz inicjatywy o charakterze regionalnym i powiatowym dostępne są tutaj: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/

To od Państwa aktywności zależy, jakie inicjatywy zostaną zrealizowane. Głosowanie jest możliwe od dnia 6 lipca 2018 r. do dnia 20 lipca 2018 r. do godziny 20:00. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy najpóźniej w dniu zakończenia głosowania ukończą 16 rok życia. Głosować można wyłącznie elektronicznie. Na inicjatywę o zasięgu powiatowym głosować może jedynie mieszkaniec zamieszkujący dany powiat, którego zadanie dotyczy.

Na inicjatywę o zasięgu regionalnym głosować może każdy mieszkaniec zamieszkujący województwo zachodniopomorskie. Aby głos był ważny należy wpisać na karcie do głosowania 1 inicjatywę o zasięgu powiatowym i maksymalnie 3 inicjatywy o zasięgu regionalnym (numer i nazwa inicjatywy zweryfikowanych przez Zespół Oceniający)

Dla ważności karty do głosowania konieczne jest wpisanie imienia i nazwiska oraz powiatu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, oraz odznaczeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Programu Społecznik budżet obywatelski.

Głos jest nieważny w przypadku kiedy: na karcie do głosowania głosujący dokonał wyboru więcej niż jednej inicjatywy o zasięgu powiatowym lub więcej niż trzech o zasięgu regionalnym, wpisano nieprawidłową nazwę powiatu zamieszkania lub nie wpisano jej wcale, karta nie została złożona z dochowaniem terminu przeznaczonego na głosowanie, głosujący nie jest mieszkańcem Pomorza Zachodniego lub w chwili oddania głosu nie miał ukończonego 16 roku życia.

W przypadku kiedy głosujący mieszkaniec oddał głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym lub regionalnym, którego nie jest mieszkańcem, głos taki traktuje się jako nieważny w części oddanej niezgodnie z miejscem zamieszkania.

Zobacz również

Lena, Franciszek i Dawid Halowymi Medalistami Mistrzostw Województwa w LA

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował dla zawodników, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.