Strona główna / Lokalne / Prezydent obniżył sobie pensję i swoim zastępcom

Prezydent obniżył sobie pensję i swoim zastępcom

Zgodnie z obowiązującym prawem to Rada Miasta ustala wynagrodzenie prezydenta. 28 czerwca 2018 r. Rada Miasta nie przyjęła tej uchwały (2 radnych głosowało „ za”, 10 „ przeciw”, a 6 wstrzymało się od głosu).

– W związku z tym, że od 1 lipca 2018 r. obowiązują równolegle zarówno Rozporządzenie Rady Ministrów, jaki i dotychczasowa Uchwała Nr III/12/2014 Rady Miasta Świnoujście z dnia 18.12.2014 r. w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta Świnoujście, zdecydowałem, że do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego, od 1 lipca 2018 r. będę pobierał obniżoną pensję – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Prezydent obniżył sobie pensję z 8635,54 zł do kwoty 7642,52 zł. A jego zastępcy będą pobierali odpowiednio: Barbara Michalska o 856,66 zł. i Paweł Sujka o 813,94 zł. mniej.

– Decyzje, które podjąłem mają na celu ochronę moich współpracowników, tj. służb księgowych oraz kadr przed ewentualnymi, negatywnymi konsekwencjami wypłaty wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie – podkreśla prezydent.

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

9 komentarzy

 1. Do 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Ten komentarz to jeszcze pan Możejko napisał?

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Za zniszczenie miasta, to powinni jeszcze dopłacać do kasy miasta i odpracować szkody.

  • katarzyna rawińska

   Weź ty człowieku już zamilcz. Z każdej twojej wypowiedzi jad się wylewa. Nie zatruwaj nim, swoim nieudacznictwem życia innym.

  • Za jakie zniszczenie miasta? Ludzie powinni się czasami poddać farmakologicznym metodom poprawiania nastroju skoro inne nie dają rady! Miasto wypiękniało, jest bogate, nie ma bezrobocia, płacą dobrze, żyje się dobrze, latem są atrakcje, zimą można odpocząć, a tu znajdzie się czasem taki ktoś z jadem w ryju…. no dramat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.