Strona główna / Lokalne / Kolejne 50 na parkrunie

Kolejne 50 na parkrunie

Jest sobota jest i parkrun. Ponownie Park Zdrojowy gościł na swych alejkach porannych biegaczy, którzy brali udział w 106 edycji parkrun Świnoujście. Przed samym startem kolejne osoby odebrały z rąk koordynatora pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje za ukończenie 50 biegów. Do ekskluzywnego klubu osób, które przebiegły 50 parkrun-ów dołączyli: Joanna BZDAWKA, Marcin CHWIEJ oraz Adam BRUDNIK.

Po tej ceremonii zawodnicy stanęli na starcie, aby zapisać swe karty biegowe nowymi osiągnięciami. W pięciokilometrową trasę ruszyło dzisiaj 77 osób, z czego 30  to biegacze płci pięknej. Dzisiejszy dzień okazał się tym szczególnym dla 12 biegaczy, gdyż udało im się poprawić swoje rekordy tejże trasy. Z kolei 17 biegaczy miało swój debiut na świnoujskiej parkrunowej trasie. Wśród uczestników gościliśmy dzisiaj biegaczy z: Norwich (Anglia), Perth (Szkocja), Jaworzna, Polkowic, Głogowa, Grodziska, Szczecina, Międzyzdrojów oraz Bansin.

Mimo, iż ideą parkrunu nie jest zajmowanie jak najlepszych miejsc tylko wspólny udział w biegu to trudno nie sklasyfikować zawodników na mecie. I tak dzisiaj najmniej czasu na pokonanie trasy potrzebowali panowie: Jonathan CORDLE z Norwich (Anglia), Robert DERDA ze Świnoujścia i Piotr KWIECIEŃ z Międzyzdrojów. Wśród pań najszybszymi okazały się: Agnieszka BUCHOWICZ z Jaworzna, Dominika DUSZKIEWICZ oraz Aleksandra JAWORSKA – obie ze Świnoujścia. Wszystkie dzisiejsze rezultaty można obejrzeć na

http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Na koniec jak zwykle wielkie podziękowania dla 15 wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji i bacznie czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych lokalnych partnerów: Uzdrowiska Świnoujście S.A., Hotelu „Trzy Wyspy” oraz Stowarzyszenia Trzeźwościowego „HOL” – dziękujemy.

A za tydzień – a jakże – też biegamy rano wspólnie po parku w 107. parkrun Świnoujście i będziemy ponownie propagować zdrowy i aktywny tryb życia we wspólnym towarzystwie razem z Wami. Dlatego nie może Was tam zabraknąć i już dziś szykujcie formę i do zobaczenia w parku.

Zobacz również

W nocy możliwe oblodzenie. IMGW wydało ostrzeżenie

Województwo zachodniopomorskie z alertem IMGW. Synoptycy przewidują wieczorem i nocą zamarzanie mokrej nawierzchni i radzą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.