Strona główna / Lokalne / Szwedzi dziękują i z flagami witają polskich strażaków!

Szwedzi dziękują i z flagami witają polskich strażaków!

140 strażaków z Polski dotarło już do Szwecji. Na trasie przejazdu 44 wozów ratowniczo-gaśniczych Szwedzi witali ich brawami i okrzykami „Tack Polen” (dziękuję Polsce – red.). w mediach społecznościowych są setki filmików z przejazdu polskich strażaków.

„Dziękuję drodzy polscy sąsiedzi. Dziękuję za pomoc” pisze na Facebooku Brian Søgaard i publikuje nagranie z przejazdu wozów strażackich. Pod wpisem jest mnóstwo komentarzy z podziękowaniami dla naszych rodaków. „Tylko czy my też będziemy pamiętać o Polsce, gdy będzie potrzebowała pomocy?” – pisze Ingrid. Kolejny internauta dodaje: „Jestem w szoku, że Polacy tak chętnie ruszyli nam na pomoc. Podobno nawet jedzenie swoje przywieźli”.

Polscy strażacy mają pomóc w gaszeniu pożarów lasów w środkowej części Szwecji, wywołanych upałami. Ze Świnoujścia wyruszyła grupa 140 strażaków. Pojechały również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze. Decyzję o wysłaniu pomocy podjął polski rząd na prośbę szwedzkich władz. W sobotę przed południem konwój dotarł na pokładzie promu do Trelleborga.

Zobacz również

IC Chełmoński zapewni dojazd ze Świnoujścia do Krakowa przez Zieloną Górę, Wrocław i Katowice

Nowe połączenia oraz wyższy standard podróżowania – to najważniejsze nowości dla województwa zachodniopomorskiego w nowym …

Jeden komentarz

  1. Jestem dumny z naszych strażaków, ogromnie. Na pewno bardziej niż z wojska .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.