Strona główna / Kultura / XX Świnoujskie Wieczory Organowe: Koncert duetu organy + sopran

XX Świnoujskie Wieczory Organowe: Koncert duetu organy + sopran

Lipcowe spotkania z muzyką, nie tylko organową,w piątek 27 lipca zakończy koncert duetu.

Na organach zagra Łukasz ROMANEK absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Studiował w klasie organów prof. Magdaleny Czajki oraz dr Piotra Rojka i prof. Andrzeja Chorosińskiego. Umiejętności gry doskonalił na kursach interpretacji i improwizacji organowej prowadzonych przez najwybitniejsze osobistości świata muzyki organowej. Koncertuje jako solista i kameralista. Jest również pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę organów oraz zajęcia z improwizacji organowej. W latach 2011-2017 pełnił funkcję wicedyrektora Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu. Oprócz gry solowej, na organach akompaniował będzie

Joannie ZAWARTKO-KOŁODZIEJ – sopran, która ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Zadebiutowała w 2013 roku partią tytułową w Rusałce Antonina Dvořáka, podczas koncertowego wykonania tej opery w Filharmonii Dolnośląskiej. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, m.in.: IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, II Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju (2010, I miejsce). Jej śpiewu można także posłuchać w Badisches Staatstheater Karlsruhe, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Operze Wrocławskiej, Teatrze Wielkim w Łodzii, w wielu innych salach koncertowych i filharmoniach. W Świnoujskim Festiwalu zaśpiewa po raz pierwszy.

W programie koncertu posłuchamy utworów; J. S. BACHA, G.B. PERGOLESIEGO,

G. FAURE, Ł. ROMANKA, M. J. ŻEBROWSKIEGO, W. GOMEZA i A. GUILMANT’a.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia organizator XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Świnoujskie Wieczory Organowe serdecznie zaprasza na koncerty w lipcowe piątki o godz.

19-tej w kościele pw. Chrystusa Króla. Bilety (w przedsprzedaży) w kawiarni SONATA (viv a vis kościoła) lub przy kościele przed koncertem.

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac na budowie tunelu pod Świną

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się działania przygotowawcze do montażu maszyny TBM. Montowano tzw.  łoże dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.