Strona główna / Lokalne / Bezpieczeństwo. Mamy 100 tys. złotych na aktywne przejścia dla pieszych

Bezpieczeństwo. Mamy 100 tys. złotych na aktywne przejścia dla pieszych

100 tys. złotych miasto dostało jako dofinansowanie z rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Pulsujące światła ostrzegawcze na pasach, które włączają się tuż przed wejściem pieszego i wyłączają zaraz po tym, jak zejdzie przejścia – tak w skrócie działają takie aktywne przejścia. Były prezentowane świnoujścianom w maju tego roku. Prezentacja odbyła się przed urzędem miasta. Kierowcy, w tym taksówkarze, którzy na nią przyszli, mówili, że to dobre rozwiązanie i warto je zastosować w naszym mieście, bo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Pulsujące światła włączają się na całej długości przejścia na czas przejścia pieszego. Gasną zaraz po tym, jak z niego zejdzie. Sterują tym czujniki. Taki pulsujące światłem przejście jest wyraźnym sygnałem dla kierowcy, że musi zwolnić i zachować ostrożność. Jednocześnie skraca czas oczekiwania na przejście i przejazd samochodem. Często pieszy nie może przejść przez pasy chociaż nie jedzie żaden samochód, ale ma czerwone światło i odwrotnie. Kierowca czeka na czerwonym, chociaż przez pasy nikt nie przechodzi.

Do zastosowania aktywnych przejść dla pieszych na początek wytypowano trzy lokalizacje przy skrzyżowaniach:  ulic Wolińskiej/Ludzi Morza, Grunwaldzkiej/Rybaki oraz 11 Listopada/Grodzka. Po podpisaniu umowy z wojewodą na przekazanie 100 tys. złotych dofinansowania, miasto przystąpi do wyłonienia wykonawcy i budowy przejść.

info BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.