Strona główna / Kultura / Galeria ms44. Żywe Ciało Sztuki

Galeria ms44. Żywe Ciało Sztuki

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44, zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Jacka Sroki. 30 lipca o godzinie 18.00, wyjątkowo w poniedziałek. Twórczość Sroki może być wyrzutem sumienia dla współczesnych sztuk wizualnych.

Pełna emocji, wynikająca z wrodzonego języka biologicznej potrzeby stwarzania, wyrażana poprzez emocjonalny gest, nie pozbawiony intelektualnego wymiaru. Twórczość Jacka Sroki nie poddaje się chłodnemu opisowi i pomimo wielu prób teoretycznej wiwisekcji, pozostaje żywa. To żywe ciało sztuki. Zapraszamy w poniedziałek 30 lipca do galerii przy ulicy Armii Krajowej 13, wstęp wolny.

Prezentacja twórczości Jacka Sroki to autorski wybór prac, dokonany w trakcie zimowego pobytu w krakowskiej pracowni artysty. W większości są to obrazy, które powstały w latach 80-90 tych XX wieku, ale przypisywanie ich do poszczególnych cykli i okresów twórczych lub kierunków sztuce, jest nieistotne wobec emocji które niosą. Tytuł wystawy to zarazem tytuł jednego z obrazów artysty.

Życie Jacka Sroki to jednak sztuka akcji. Sprawia, że dzieło nie jest produktem, lecz procesem. Procesem, w czasie którego zostaje ujawniona jakaś prawda, nie tylko o podmiocie, ale także o tym w czym żyje. Ekspresja formy, melanż malarskich technik są wtórne wobec konsekwentnie prowadzonej kroniki własnego przemijania. Ta rzadka, trudna umiejętność, to cecha oznaczająca wybitnych artystów, których życie tak nierozerwalnie zrosło się z uprawianą przez nich sztuką, że stanowią Całość.

Zobacz również

Uwaga! Oszustka grasuje w Świnoujściu

Kobieta przebywająca na terenie Świnoujścia może oszukiwać przedsiębiorców. Zazwyczaj powołuje się na znajomości z wpływowymi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.