Strona główna / Lokalne / Przez 500+ skończyły się miejsca noclegowe nad morzem. Hotele pękają w szwach

Przez 500+ skończyły się miejsca noclegowe nad morzem. Hotele pękają w szwach

W poniedziałkowy wieczór tylko w dwóch świnoujskich trzygwiazdkowych hotelach pozostały dwa wolne pokoje. W Świnoujściu jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca noclegowego. Zajęte są prywatne kwatery, apartamenty, pensjonaty, hotele, a nawet domki letniskowe. – To efekt polityki socjalnej rządu – mówią zgodnie hotelarze. Większość z dzieci pierwszy raz w życiu widzi morze – dodają.

Popularny serwis rezerwacyjny booking.com w poniedziałkowy wieczór pokazywał tylko dwa wolne noclegi. W miejscowości w której funkcjonuje kilkadziesiąt mniejszych lub większych hoteli, jest duży problem ze znalezieniem wolnego terminu.

 • Gdy ktoś tylko odwłouje rezerwację, na jego miejsce czeka kilku innych kolejnych gości. Takiej sytuacji nie mieliśmy od dawna. To zasługa pięknej i słonecznej pogody i piaszczystej szerokiej plaży – przyznaje pani Emilia z jednego z hoteli.

Wolne terminy pojawiają się dopiero w pierwszym tygodniu sierpnia. Chociaż w ciągu ostatnich kilkunastu latach w Świnoujściu przybyło dużych ośrodków hotelowych, to jak pokazuje życie, zainteresowanie nadmorską miejscowością narasta. Kiedyś przejeżdżali najczęściej dorośli, a dziś Świnoujście jest kierunkiem wypraw całych rodzin.

 • Nie ma co się dziwić, w domowych portfelach jest więcej pieniędzy. Ludzie oszczędzają i przyjeżdżają nad morze na wakacje. Najczęściej po minach dzieci widać, że niektóre pierwszy raz w życiu widzą Bałtyk. Robią pamiątkowe zdjęcia, chwalą się znajomym, przyjeżdżają kolejni – uważa właściciel hoteli w Świnoujściu. – Co by nie mówić o rządzie, programy socjalne napędzają w naszym mieście turystykę – dodaje.

Oferta noclegowa w Świnoujściu jest zróżnicowana  zarówno pod względem rodzajów obiektów, i standardu jak i ceny. Na gości czeka ponad 12 000 zarejestrowanych miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, pokojach gościnnych. Większość z nich zlokalizowana jest w Dzielnicy Nadmorskiej.

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

19 komentarzy

 1. W czasie II wojny światowej w Bałtyku znalazło się ok. 50 tys. ton broni chemicznej z czego 15 tys. ton stanowią chemiczne środki bojowe. Rosjanie, Niemcy, ale także Amerykanie czyszczący faszystowskie magazyny broni chemicznej, zatopili tę broń w morzu, bo było to łatwiejsze i mniej kosztowne od wywożenia i utylizacji. Po ponad 70 latach część z beczek zawierających te substancje zaczyna się rozszczelniać. Jeżeli dojdzie do tego na masową skalę, a jest to możliwe w każdej chwili, Bałtyk może stać się morzem martwym – mówi portalowi Parlamentarny.pl Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny Global Compact w Polsce, omawiając raport Rady Państw Morza Bałtyckiego.

  Kiedyś marynarz powiedział mi w sekrecie, że od czasu do czasu ćwiczą na bojowo trałując prawdziwe miny w Bałtyku. Nie wierzyłem.

  Kamil Wyszkowski: – Na naszych wodach terytorialnych, w większości w Głębi Gdańskiej, znajduje się kilkadziesiąt ton broni chemicznej. Na głębokościach od 100 do czasami nawet 10 metrów leżą beczki z gazem duszącym – z cyklonem B, iperytem czyli gazem musztardowym, sarinem (znanym z ataków w Tokijskim metrze), luizytem, adamsytem czy substancjami duszącymi, paraliżującymi albo parzącymi.

 2. BookingMinus50zł

  A jednak można w miarę niedrogo ogarnąć nocleg nad morzem.
  Działający, sprawdzony i pewny link na zwrot 50 zł na rezerwację noclegu w booking.com. Minimalna wartość rezerwacji uprawniająca do otrzymania zwrotu 50 zł to kwota 100 zł.
  https://www.booking.com/s/57_6/60666761
  Zniżka 50 zł gwarantowana!

 3. Oj….cos poszlo nie tak…mijanie sie z prawda.Tego mamy pod dostatkiem na codzien……jak mozna wypisywac takie brednie o 500+ !!!….propagandowy i krzywdzacy artykul.

 4. Świnoujście jest za drogie, aby to beneficjenci 500+ tutaj przyjeżdżali. Jedynie dobra pogoda w tym roku jest tym znaczącym czynnikiem.

 5. wolne noclegi można jeszcze znaleźć przez takie strony jak BookApart czy booking

 6. Co roku jeżdżę z rodziną nad morze i nie prawdą jest że przez 500 plus jest brak miejsc w hotelach za 500 plus to chyba z namiotem mogą pojechać i zapasem konserw właśnie wróciłam z miedzyzdroi mnóstwo wolnych miejsc ale za to dużo Niemców Ukraińców

 7. Za te 500+to mogą sobie co najwyżej namiot rozbić na relaksie a żywic w biedronce albo Lidlu bzdury artykuł proszę sprawdzić ceny a później policzyć i pisać

 8. Czemu nie widzicie że takie programy socjalne to błędne koło. Gdyby podatki zostały obniżone oraz koszty pracownicze a płaca netto wyższa byłby ten sam efekt nad Polskim morzem a nawet większy. Ja się nie zgadzam żeby pieniądze, które idą na podatek z mojej kieszeni były rozdawane ludzią, którzy często na tym żerują. Po za tym w Świnoujściu jest wuchta wiary z niemiec. Wiec pisanie takich artykułów i próba zachwalania 500+ jest tak propisowska że aż żygać się chce. Zacznijcie myśleć.

 9. Grażyna Kudybyn z d. Gąska

  Urodziłam się w tym mieście
  Moi rodzice mieszkali w Świnoujściu od 1947r
  Przeżyłam tam najpiękniejszy okres mego zycia.Szkola, małżeństwo, urodzenie syna. Teraz to już nie jest moje Świnoujście. Jest okropne i betonowe. Niechętnie wracam do mojej ” małej” ojczyzny. Pozostali tylko moi przyjaciele i cudowni znajomi ze szkolnych lat.

 10. To nie prawda że to zasługa 500 plus. Jestem akurat w Świnoujściu na plaży luz kwatery bez problemu tylko najazd Niemców. Tubylcy mówią że to już niemiecka miejscowość.Fakt czujemy sie jak na wakacjach w Niemczech .Pisowska propaganda pozdrawiam nie dajmy się !!!!Zwieść!

 11. Grażyna Kudybyn z d

  Urodziłam się w tym mieście
  Moi rodzice mieszkali w Świnoujściu od 1947r
  Przeżyłam tam najpiękniejszy okres mego zycia.Szkola, małżeństwo, urodzenie syna. Teraz to już nie jest moje Świnoujście. Jest okropne i betonowe. Niechętnie wracam do mojej ” małej” ojczyzny. Pozostali tylko moi przyjaciele i cudowni znajomi ze szkolnych lat.

 12. Ale bzdury!!!

 13. Więc można wywnioskować że dodatek 500+ wychodzi na + tylko bogatszym. Nie sądzę by osoby z niskimi dochodami mogły sobie pozwolić na odkładanie tychże pieniążków. Powstało kilka hoteli z wewnętrznymi salami zabaw dla dzieci i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.