Strona główna / Lokalne / Sinice w natarciu! Zamknięto kąpielisko w Międzyzdrojach

Sinice w natarciu! Zamknięto kąpielisko w Międzyzdrojach

Woda na kąpielisku w Międzyzdrojach jest nieprzydatna do kąpieli – alarmuje kamieński sanepid. Powodem jest rosnąca ilość sinic z powodu wysokich temperatur i niewielkiego falowania. Kąpielisko jest czasowo zamknięte zarówno po lewej jak i po prawej stronie mola.

Sezonowość masowych zakwitów cyjanobakterii jest naturalnym zjawiskiem występującym w przyrodzie, któremu towarzyszy zmętnienie wody i jej zabarwienie.

Podczas bezwietrznej pogody sinice unoszą się ku powierzchni wody i tworzą kożuchy. Wyglądają wówczas jak rozlana farba, galaretka lub płatki pływające po powierzchni wody.

Kożuchy sinicowe mogą szybko tworzyć się podczas bezwietrznych dni, jednak tak samo szybko mogą zniknąć, gdy nagle zerwie się wiatr i wzrośnie falowanie. Zakwity wody mogą być spowodowane masowym występowaniem jednego, dwóch lub wielu gatunków mikroorganizmów.

Sinice mogą spowodować wysypki w przypadku kontaktu skóry z wodą i zachorowania po przypadkowym połknięciu wody ( np. podczas pływania).

 

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.