Strona główna / Lokalne / Baltchem. Trwa montowanie zadaszenia nad zbiornikami

Baltchem. Trwa montowanie zadaszenia nad zbiornikami

Na terenie terminala paliwowego trwa budowa dwóch zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 36 tys. metrów sześciennych. Budowa weszła w kolejny etap – właśnie trwa montaż zadaszenia nad olbrzymimi zbiornikami.

Umowę na budowę dodatkowych zbiorników naziemnych podpisano w październiku ub. r. z Mostostalem Płock S.A. Kontrakt o wartości 29,3 mln zł obejmował zaprojektowanie i budowę dwóch zbiorników magazynowych – T-12 o pojemności 22 tys. m sześc. oraz T-13 o pojemności 14 tys. m sześc.

Po wybudowaniu zbiorniki zostaną połączone z istniejącą infrastrukturą technologiczną terminalu przeładunkowego Baltchem w Świnoujściu.

Jak podaje Baltchem na swojej stronie internetowej, spółka oferuje przeładunek i spedycję produktów ropopochodnych, metanolu, bioetanolu i nawozów. W terminalu w Świnoujściu dysponuje nabrzeżem przeładunkowym o długości 272 m, dwoma stanowiskami przeładunkowymi i stanowiskiem do załadunku autocystern.

Zobacz również

Najnowsze dane o zakażeniach wirusem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. · …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.